Türkiye'nin en iyi haber sitesi

HKU öğrencileri Avrupa'yı keşfetti

Giriş Tarihi: 17.5.2015
HKU öğrencileri Avrupa'yı keşfetti
Hasan Kalyoncu Üniversitesi'nden (HKÜ) 30 kişilik öğrenci grubu, Mühendislik Fakültesi Bölüm hocalarıyla beraber Avrupa'daki 5 farklı ülkeyi, KIT (Kalyoncu Institute of Technology Association) Holiday Programı" sayesinde gezme şansı buldu. Gezi Kapsamında, Amsterdam Schiphol Havaalanından Avrupa'ya giriş yapan HKÜ KIT grubu, Brüksel'deki şehir turunda; Kraliyet Sarayı, Çin ve Japon evleri, Grand Place, Borsa Binası, Atomium ve Heysel Stadyumunu inceleme şansı buldu.

EYFEL'Lİ GÖRDÜLER

Brüksel'den tarihi Brugge kentine geçen HKÜ KIT grubu, muhteşem şehir turunu tamamladıktan sonra Paris'e hareket ederek, ünlü Eiffel Kulesi, ünlü alışveriş caddesi Champs Elysees, Louvre Müzesi, Zafer Meydanı ve Takı, Parfüm Müzesi ve Napolyon'un Mezarı gibi önemli yerleri keşfetti. Paris turunu tamamlayan HKÜ KIT grubu, Paris'ten Lüksemburg'a hareket ederek Lüksemburg'da Petrus Vadisi'ni, eski şehir merkezini ve dar sokaklarını, şehir katedralini ve Dükler Sarayı'nı gezdi.

AMSTERDAM'A GİTTİLER

Lüksemburg'u gün boyu keşfettikten sonra, Almanya'nın önemli tarihi şehirlerinden olan Köln'e hareket ederek, Köln'de tarihi çarşılar ve Köln Katedrali gibi yerleri gezme fırsatı buldu. HKÜ KIT grubu son olarak Hollanda'ya hareket ederek, Hollanda'da ünlü ressam Van Gogh'un yaşamını sürdürdüğü köyü ziyaret ettikten sonra, Avrupa'nın en önemli şehirlerinden olan Amsterdam'a gitti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
HKU öğrencileri Avrupa'yı keşfetti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN