Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çukurova'da engelliler için havuz inşa edildi

Çukurova Belediyesi'nin engellilere özel yaptırdığı havuz, yakında hizmete giriyor. Belediye Başkanı Soner Çetin, "Bu proje Adana'da bir ilk" dedi

Giriş Tarihi: 13.6.2015
Çukurova'da engelliler için havuz inşa edildi
Çukurova Belediyesi'nin sadece engelli vatandaşların yararlanması için hazırladığı özel havuzun hizmete girmesine haftalar kaldı. Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, "Engelli havuzu projemiz Adana'da bir ilktir. Engelli vatandaşlarımızın havuz açıldığındaki mutluluğu bize yetecek. Biz sosyal devlet ve belediyecilik anlayışı ile hizmet veriyoruz" diye konuştu.

"MUTLULUKLARI BİZE YETER"
Engelli bireylerin sosyalleşmesi ve toplumda hak etikleri konumu almaları için gereken önemin verilmesi gerektiğini vurgulayan Çetin, "Yüzme sporu engellilerin rahatlıkla yapacağı tek spor. Hazırladığımız bu projeyle engelli vatandaşlarımızı yüzme havuzunda buluşturmak, özgüvenlerini geliştirmek, sosyalleşmelerini sağlamayı hedefledik. Engelli havuzu projemiz Adana'da bir ilktir" dedi.

HER ŞEY ENGELLİLER İÇİN
Çukurova Belediyesi'nin engelli havuzu tam engelli ve yarı engelli vatandaşlara göre kademeli olarak tasarlandı. Havuzda engelli vatandaşların idari binadan havuz bölümüne güvenli ve konforlu geçmelerine imkân verecek iki adet özel biçimde tasarlanmış asansörler bulunuyor. Alanında uzman eğitmenlerin görevlendirileceği 450 metrekarelik havuza uluslararası standartlara uygun olacak şekilde belirli aralıklarla dinlenme koltukları da yerleştirildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çukurova'da engelliler için havuz inşa edildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN