Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Makine sektörü dış ticarette örnek oldu

Adana Ticaret Odası (ATO) Başkanı Atila Menevşe, Ekonomi Bakanlığı destekli programda makine sektörünün sergilediği performansın, diğer sektörlere örnek olabileceğini söyledi

Giriş Tarihi: 21.6.2015
Makine sektörü dış ticarette örnek oldu
Adana Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Atila Menevşe, Adana'nın güçlü üretim potansiyelinin ihracata yansıtılabilmesi için; KOSGEB, TÜBİTAK, Ekonomi Bakanlığı ve Eximbank desteklerinden yararlanılabilmesi konusunda işbirliğine girilmesi gerektiğini belirtti. Başkan Menevşe, "Ekonomi Bakanlığı destekli Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi (UR-GE) Programı'nda makine sektörüyle ortaya koyduğumuz potansiyelin, diğer sektörlerde de geliştirilebilmesi mümkündür" diye konuştu.

DİKKATLE TAKİP EDİLMELİ

ATO'nun makine sektöründe faaliyet gösteren üyelerinin yer aldığı 11. Grup Meslek Komitesi'nin katkılarıyla Yeni Metal Sanayi Sitesi'nde bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Toplantıda konuşan ATO Yönetim Kurulu Üyesi Ziya Alim Koçer, "Tüm firmalarımızı Adana Ticaret Odası'nın önderliğinde devlet desteklerinden yararlanmaya davet ediyorum" dedi. ATO Başkanı Atila Menevşe de makine sektöründe yaşanan hareketliliğin ihracata daha fazla yansıtılabilmesi için gerek oda, gerekse ilgili kurumların destek programlarının dikkatle takip edilmesi gerektiğini söyledi.

ÖZEL ÇALIŞMALAR YAPILIYOR
ATO'nun 2014 yılında başlattığı Meslek Komiteleri Destek Programı'nı, 2015 yılında finansman miktarını ve kapsamını genişleterek sürdürdüğünü ifade eden Menevşe, "Komitelerimizi ve üyelerimizi dış pazarlara açılma noktasında desteklemekteyiz. Ayrıca Adana'nın bazı sektörlerini de öne çıkarmak suretiyle bölge ekonomisini büyütme çabası içindeyiz. Bu sektörlerimizden biri de makine sektörüdür. Makinenin yanında tekstil, ayakkabıcılık, mobilya gruplarında da özel çalışmalarımız devam etmektedir" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Makine sektörü dış ticarette örnek oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN