Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bayramda doluluk oranı yüzde 100 olur

Türkiye'nin en güzel sahillerinden birisine sahip olan Mersin'in Kızkalesi beldesinde turizmciler, yaklaşan Ramazan Bayramı'nda yüzde 100 doluluk oranını yakalamayı umuyor

Giriş Tarihi: 7.7.2015
Bayramda doluluk oranı yüzde 100 olur
Tarihi ve doğal güzellikleriyle Türkiye'nin en özel turizm zenginliklerinden biri olan, Mersin'in Kızkalesi beldesinde turizmciler, Ramazan ayı boyunca yaşadıkları durgunluğun kaybını, bayramda gidermeyi umut ediyor. Haziran ve temmuz aylarının Ramazan ayına denk gelmesiyle, sektörün istenilen hedefe ulaşamadığını ancak Ramazan Bayramı'nda yüzde 100 doluluk oranını yakalayacaklarını tahmin ettiklerini kaydeden Kız kalesi Kültür ve Turizm Derneği Başkanı Hüseyin Çalışkan, "Ramazan Bayramı'nda çifte bayram yapmayı bekliyoruz" dedi.

ERKEN REZERVASYON UYARISI

Bayram ve bayram sonrası için erken rezervasyonun avantajlı olduğunu söyleyen Hüseyin Çalışkan, "Tatil planı yapanlar için erken rezervasyon, hem maddi hem de yer bulma açısından avantajlı olacak. Erken rezervasyon fiyatlarından yararlanmak isteyenler bir an önce tatil planını ayarlamalı" diye konuştu. Kızkalesi sahillerinin, giderek daha profesyonelleşen ve kendilerini sürekli yenileyen işletmelerinin turizmde hizmet kalitesini yükselttiğini söyleyen Çalışkan, "Deneyimlerini geliştirerek Batı Akdeniz ve Ege Bölgesi tesisleriyle yarışacak düzeye gelen turizm işletmeleri Kızkalesi'ni, turizm sektöründe Türkiye'nin parlayan yıldızı yapma hedefine doğru emin adımlarla yürüyor" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bayramda doluluk oranı yüzde 100 olur
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN