Başkan Şahin'in Filistinli misafiri

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Filistin'in Türkiye Büyükelçisi Dr. Faed Mustafa'yı ağırladı. Büyükelçi, iki ülke arasındaki ilişkilerde Gaziantep'in önemli rol oynayacağını söyledi

Giriş Tarihi: 16.7.2015
Başkan Şahin'in Filistinli misafiri
Filistin'in Ankara Büyükelçisi Dr. Faed Mustafa, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'i ziyaret etti. Göreve yeni atanan Mustafa'yı tebrik eden Başkan Şahin, "Filistin meselesini çok yoğun bir şekilde dünyaya anlatmaya çalışan bir kardeşler topluluğu olarak gelinen noktayı çok kıymetli buluyoruz" dedi.

"KUVVETLİ MESAJ VERDİK"
Yaser Arafat'ın yaşadığı dönemde Filistin'i ziyaret ettiğini belirten Şahin, "Uluslararası Belediyeler Birliği bünyesinde birçok birlik var. Bu birliklerde Filistin'in çok daha etkin bir şekilde yer alması, dönemsel başkanlıklarını alması gerekiyor. Bu konuda biz daha önce de yaptığımız çalışmada Filistin lehine adaylıktan çekilerek onların daha önce çıkacağı bir uluslararası topluma daha kuvvetli mesaj verecekleri bir organizasyonu almalarını sağladık. Her zaman her türlü fedakarlığı yaptık, yapmaya da hazırız" diye konuştu.

TÜRKİYE BAŞROL OYNAYACAK

Filistin Büyükelçisi Dr. Faed Mustafa da ilk ziyaretini Gaziantep'e yaptığını söyledi. Türkiye ve Filistin arasındaki ilişkilerin kuvvetli olduğunu vurgulayan Mustafa, "Gaziantep birçok alanda etkin bir şehir. Örneğin ekonomisiyle, tarihiyle çok göz önünde olan bir şehir" dedi. Türkiye'ye Filistin'e verdiği desteklerden dolayı teşekkür eden Mustafa, "Gaziantep hiç şüphesiz kendine has konumu, kültürü ve karakteriyle Türkiye ve Filistin şehirleri arasında yapılacak ilişkilerde başrol oynayacaktır. Bu noktada ortak çalışmalar yapmayı öneriyorum. Bu noktada Gaziantep Belediyesi ve herhangi bir Filistin Belediyesi arasında bir anlaşma imzalanarak ilişkiler bir üst seviyeye taşınabilir" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkan Şahin'in Filistinli misafiri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN