Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Vali Al: Projelerde gecikme olmamalı

Osmaniye Valisi Kerem Al, il genelinde 394 projeden sadece 94'ünün tamamlanmasını, "Büyük çoğuna hâlâ başlanmamış olması kabul edilemez" diye eleştirdi

Giriş Tarihi: 17.7.2015
Vali Al: Projelerde gecikme olmamalı
Osmaniye İl Koordinasyon Kurulu'nun 2015 yılı 3. Dönem Toplantısı, Vali Kerem Al başkanlığında yapıldı. Valilik Ahmet Cevdet Paşa Toplantı Salonu'nda yapılan toplantıda konuşan Vali Kerem Al, il genelinde yapımı planlanan 393 proje olduğunu belirterek "Bu projelerin şu an gerçekleşme durumları ilgili tabloya baktığımızda; 393 projeden 94 adedinin tamamlandığını, 84 adedinin devam etmekte, 9 adedinin ihale aşamasında olduğunu ve 206 adedine hiç başlanamadığını görüyoruz. Bu tablo düşündürücüdür. Projelerin büyük çoğunluğuna hala başlanılmamış olması kabul edilemez. Bunu mutlaka analiz etmemiz gerekiyor" dedi.

TOPLAM 750 MİLYON LİRA

Her kuruma, projelerin yapımında kullanılmak üzere, ödenek tahsis edildiğini kaydeden Vali Al, "Her kurum amiri kendi kurumunun projelerine neden başlanılmamış olduğunun analizini yapsın, eğer engeller varsa bu engelleri nasıl ortadan kaldırabiliriz, bunun çözümünü arasın" diye konuştu. Toplantının devamında konuşan Vali Yardımcısı Alp Eren Yılmaz ise devam etmekte olan projelerle ilgili bilgi vererek, toplam bedeli 750 milyon 208 bin lira olan 393 proje üzerinde çalışma yapıldığını belirterek, "2015 yılında bu projelere ayrılan ödenek miktarı 157 milyon 34 bin liradır" diye konuştu.

KURUMLAR BİLGİ VERDİ

Daha sonra toplantıda, Karayolları 5'inci Bölge Müdürlüğü, İlbank A.Ş. Adana Bölge Müdürlüğü, DSİ 6. Bölge Müdürlüğü, Orman Bölge Müdürlüğü, TCDD 6. Bölge Müdürlüğü, TEİAŞ 18. İletim Tesis ve İşletme Grup Müdürlüğü, Tapu ve Kadastro Bölge Müdürlüğü, MTA Doğu Akdeniz Bölge Müdürlüğü, Vakıflar Bölge Müdürlüğü, Orman ve Su İşleri 7. Bölge Müdürlüğü ve İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği yetkilileri biten ve devam etmekte olan projeleri hakkında bilgi vererek, yöneltilen soruları yanıtladılar.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vali Al: Projelerde gecikme olmamalı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN