Kitaplar devletten kırtasiye belediyeden

Giriş Tarihi: 5.10.2015
Kitaplar devletten kırtasiye belediyeden

Kahramanmaraş Onikişubat Belediyesi tarafından, 6 bin ilkokul birinci sınıf öğrencisine çanta ve kırtasiye malzemesi dağıtıldı

Kahramanmaraş Onikişubat Belediyesi tarafından 124 okulda 6 bin ilkokul birinci sınıf öğrencisine çanta ve kırtasiye malzemesi dağıtıldı. Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Yusuf Çavuş İlkokulu'nda düzenlenen malzeme dağıtım töreninde yaptığı konuşmada, istisnasız ilkokula başlayan tüm öğrencilerin kırtasiye giderlerini belediye olarak kendilerinin karşıladığını söyledi. Hayatın her alanında vatandaşlarıyla birlikte olmaya gayret ettiklerini ifade eden Mahçiçek, şöyle konuştu: "Devletimiz siz okula başlarken kitaplarınızı sıralara bırakıyor. Ama o kitaplara bir takım ihtiyaçlarda gerekliydi. Biz de geçen yıl olduğu gibi bu yılda çocuklarımızın ve velilerimizin bütçelerine küçük de olsa bir katkıda bulunmak istedik. 'Kitaplar devletimizden, kırtasiyeler ve çantalarda Onikişubat Belediyemizden' diyerek bir proje başlattık ve bugün bu ihtiyaçları ulaştırıyoruz."

84 BİN ÖĞRENCİ VAR

Onikişubat Kaymakamı Mustafa Anteplioğlu ise 84 bin 500 öğrenciyle birlikte 4 bin 400 öğretmenin eğitim ve öğretime başladığını kaydetti. AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Uğur Dilipak da gençliğe ve onların eğitimine büyük önem verdiklerini kaydetti. Özellikle AK Partili belediyelerin sosyal belediyecilik, sosyal çalışma alanları oluşturmak noktasında çok çalıştığına dikkat çeken Dilipak, "İnşallah bundan önce olduğu gibi bundan sonra da sizler için hem genel hem de yerel anlamda çalışmalarımız devam edecek" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kitaplar devletten kırtasiye belediyeden
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN