"Sizlere hizmet etmeyi biz ibadet sayıyoruz"

Mersin'in Gülnar ilçesinde Soğuk Hava Deposu açılışına katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, "Sizlere hizmet etmeyi ibadet sayıyoruz" dedi

Giriş Tarihi: 10.10.2015
Sizlere hizmet etmeyi biz ibadet sayıyoruz
Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından Gülnar'ın Taşoluk Mahallesi'nde yaptırılan Soğuk Hava Deposu ile birlikte bir dizi tesisin açılış ve temel atma töreni gerçekleşti. Törende depo açılışının yanı sıra Gezende Mahallesi Seyir Terası düzenlemesi, Kuskan Mezarlığı'nın tadilatı, Bereket Mahallesi Kutlubey Camii bakım ve onarımı, Çakırın Deresi Biriktirme ve Terfi Merkezi yapımı, İshak Mahallesi ilave şebeke yapımı, Ilısu İçme Suyu Projesi yapımı, Ergenekon Konut Parkı yapımı, asfalt yol açılışları yapıldı, Büz Fabrikası temel atma töreni gerçekleştirildi. Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, törendeki konuşmasında "Sizlere hizmet etmeyi ibadet sayıyorum" dedi. Gülnar Soğuk Hava Deposu'nun Türkiye'de yerel yönetimler açısından bir ilk olduğunun altını çizen Kocamaz, "İlk defa bir belediye, Soğuk Hava Deposu Tesisi'ni hayata geçirerek, üreticinin ürünlerine katma değer sağlıyor. Bizler bu hizmeti gerçekleştirmenin gururunu sizlerle paylaşıyoruz" diye konuştu. Depo sayesinde üreticinin depolama sorunlarından kaçmak için ürünü daha dalındayken düşük fiyata satmak zorunda kalmayacaklarını belirten Başkan Kocamaz, "Böylece tüccarların üreticiler üzerindeki baskısı azaltılacak, üretim teşvik edilecek, modern depo işletmeciliğinin ve elmacılığın gelişmesine yardımcı olunacak. Soğuk hava depomuz, ilçe ekonomisine yaklaşık 6 milyon 600 bin TL girdi sağlayacaktır" diye konuştu.

UYARI SİSTEMİ KURULDU

Mersin'in tarım bakımından oldukça verimli topraklara sahip olduğunu, yurt içi ve yurt dışına giden meyve sebzenin önemli bir bölümünün Mersin'de üretildiğini vurgulayan Başkan Kocamaz, "Bu topraklarda yetişen ürünler, lezzeti ve kalitesi ile tüm dünyaya ününü duyurmuştur. Bunların yanı sıra son yıllarda tropikal meyve sebze üretimi de bölgemizde hızla artmaktadır" dedi. Başkan Kocamaz, 8 ilçede kurdukları 12 tahmin ve erken uyarı sistemi ile üreticinin en büyük problemlerinden biri olan iklim koşullarının ürünlere olan etkisini azaltacaklarını belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Sizlere hizmet etmeyi biz ibadet sayıyoruz"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN