Enayi değilim

Mersin İdmanyurdu Başkanı Ali Kahramanlı, yapılacak genel kurulda görevi bırakacağını yineleyerek, "Birilerinin beni izlemesi ve enayi yerine koyması zoruma gidiyor" dedi

Giriş Tarihi: 30.10.2015
Enayi değilim
Mersin Gazeteciler Cemiyeti'nde bir basın toplantısı düzenlenen Mersin İdmanyurdu Kulüp Başkanı Ali Kahramanlı açtı ağzını yumdu gözünü. "Ben çocuklarımın rızkını bu kulüp için harcarken, birilerinin uzaktan beni izlemesi ve beni enayi yerine koyması zoruma gidiyor" diyen Başkan Ali Kahramanlı, "Kendi imkanlarımı kullanarak başkanlık yapmak istemiyorum. Artık yoruldum. Sağlığım el vermiyor. Olağanüstü genel kurulda aday çıkmazsa, takım bir gün sonra dağılır. Herkes Mersin İdmanyurdu'na sahip çıksın. Yoksa gerçekten yazık olur" diye konuştu.

KAHRAMANLI: BEKLENTİM OLMADI

Toplantıda oldukça sert açıklamalar yapan Başkan Kahramanlı, "Bu takım önce neredeydi, şimdi nerede? Bunu birlikte yaşayarak gördük. Başarının her aşamasında imzam var. Amacım sadece Mersin sporuna hizmet etmekti. Hiçbir beklenti içinde olmadım" dedi. Teknik direktör Mesut Bakkal'ın imza töreninde ölümden döndüğünü hatırlatan Kahramanlı şöyle devam etti: Bu kulübe çok şeyimi verdim. Bırakın çocuklarımın rızkını bir kalbim vardı onu da verdim. Ama hep yalnız kaldım, tek başına mücadele ettim. Artık yeter. Eğer gerçekten destek olunmazsa ben kesinlikle yokum.

10 MİLYON TL KOYMALI

Zor anlarda görevi bırakacak bir yapıya sahip olmadığını ifade eden Kahramanlı, "Önüme çıkan her zoru yenmesini bildim. Bugüne kadar kimsenin kapısını çalmadım. Kimseye gidip dilenmedim. Kendi imkanlarımla kulübü buraya kadar getirdim. Ama bir tek Ali Kahramanlı ile olmuyor. Bu memlekette yüzlerce Ali Kahramanlı olmalı. Herkes taşın altına elini koymalı. Bu kulüp benim değil tüm Mersin halkının. Alacağım var ama şu anda istemiyorum. Bir babayiğit çıkar, kasaya 10 milyon TL koyar, takımın sorunları çözülür. Toplam borcumuz 50-60 milyon lirayı bulmaz" şeklinde konuştu.

BU TAKIM DAĞILIR

Bugüne kadar 9 genel kurul yaptığını ve hiç kimsenin "Acaba para mı isterler" diye kendi isteğiyle yönetime girmediğini ifade eden Kahramanlı şöyle devam etti: Net söylüyorum. Kendi paramı harcayarak artık başkanlık yapmam. Valimizin, Büyükşehir Belediye Başkanımızın önünde söz verip maddi destek koyacak birileri çıkarsa yola devam ederim. Genel kurula gitmeyeceğim. Çünkü aday değilim. Eğer bir aday çıkmazsa takım bir gün sonra dağılır. Bu takımın 210 milyon dolarlık reklam değeri var. Futbolcuların içeride 2 aylık maaşları var. Bunun acilen ödenmesi gerek.

ZORLUKLARI YENERİZ

Futbolcuların para için oynadığını belirten Kahramanlı sözlerini şöyle tamamladı: Güçlü bir takımız. Her zorluğu yenecek ruha sahibiz. Sadece acil ödemelerin yapılması gerekiyor. Primleri artırmamız gerek. Bugüne kadar hep kendi imkanlarımla zorlukları yendim. Ama artık bitti. Gücüm tükendi. Ben bu işleri yaparken, birilerinin uzaktan beni izleyip, 'Nasıl olsa Ali yapıyor, işler yolunda gidiyor, sorunlar çözülüyor, ödemeler yapılıyor' diye beni enayi yerine koyması ciddi anlamda zoruma gidiyor. Ben kalbimi verdim ama başkalarının kalbini vermesine gerek yok, maddi destek olsun yeter.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Enayi değilim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN