Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İzin verdiği büfeyi 'Kaçak' diye yıktı

Giriş Tarihi: 9.11.2015
İzin verdiği büfeyi 'Kaçak' diye yıktı

Seyhan Belediyesi'nin kaçak olduğu gerekçesiyle yıktığı büfenin sahibi Abubekir Sarıkaya, "Ruhsat vereceklerini söyledikleri için 160 bin lira harcadım. Yazıklar olsun" dedi

Seyhan Belediyesi geçtiğimiz perşembe günü, Ziya Paşa Çocuk Parkı'ndaki bir büfeyi kaçak olduğu gerekçesiyle yıktı. Belediye yıkımı, "Seyhan'da kaçak ve ruhsatsız yapılaşmaya af yok" başlığıyla kamuoyuna duyururken, 160 bin lira harcama yaparak yenilediği büfesi yıkılan emekliöğretmen Abubekir Sarıkaya, "Başkan Zeydan Karalar ile şimdi CHP milletvekili olan yardımcısı Aydın Uslupehlivan beni kandırdı. Önce büfe için izin verdiler. Ben ruhsat almayı beklerken yıktılar" dedi.

KARALAR'IN BİLGİSİ VARDI

Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar ve dönemin başkan yardımcısı CHP Milletvekili Aydın Uslupehlivan'ın bilgisi ve onayıyla eski büfeyi yıkıp yenisini yaptırdığını söyleyen Abubekir Sarıkaya, "Yüzme havuzunun arkasında 40 yıldır faaliyet gösteren büfeyi ortağım Halil Öztep ile işletiyorduk. Hatta Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bile işletti o büfeyi. Ortağım ayrılınca bende yeni ruhsat için belediyeye gittim. Karalar ve Uslupehlivan, 'Eskisini yık yerine çağdaş modern bir büfe yap. Ruhsatını hallederiz' dedi. Bende bu iki yetkili adamın sözlerine inandım ve büfeyi yaptım" diye konuştu.

SÖZLERİNE İNANDIM

Başkan ve yardımcısının onayı ile 26 yıllık emeğini ve bankadan çektiği krediyi büfe için harcadığını söyleyen Abubekir Sarıkaya şöyle konuştu: "Eski büfeyi yıkıp malzemelerini 800 liraya sattım. Yerine de 160 bin lira harcayarak modern bir büfe yaptım. Ben emekli bir insanım. Başkan Zeydan Karalar söz vermese bu kadar parayı yıkılacak bir yere yatırır mıyım? Ne zaman ruhsatımı sormaya gitsem bugün, yarın diye beni oyaladılar. Başkan Zeydan Karalar ile görüştüm. 'Senin işi Uslupehlivan takip ediyor' dedi. İnandım. Gecikmiş ecrimisil borcumu ödemek istediğimde de mırın-kırın ettiler"

HALKÇI BELEDİYE DARBESİ
Seyhan Belediyesi'nin kendisini oyaladığını söyleyen Sarıkaya, "Yaptığım büfeyi örnek gösterip, büfe yapacak olanlara 'İşte bu konsepte olsun' diyorlardı. Büfeyi açtıktan sonra parkı bağımlılardan temizledik. İnsanlar özellikle kadın ve çocuklar parka gönül rahatlığı ile gelip gidiyorlardı. Bu kadar çabalarımın ödülü bu oldu. 26 yıllık emeğimi yok ettiler. Halkçı olduğunu söyleyen bir belediye halkına darbe vurdu. Başkan Zeydan Karalar ve Aydın Uslupehlivan yüzüme nasıl bakacaklar merak ediyorum. Hakkımı hukuksal yollardan" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İzin verdiği büfeyi 'Kaçak' diye yıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN