Emekliler derneğinde usulsüzlük iddiası

Giriş Tarihi: 19.11.2015
Emekliler derneğinde usulsüzlük iddiası

Adana'da kredi çeken emeklilerden komisyon aldıkları ve yapılan yardımlarda usulsüzlük yaptıkları tespit edilen 8 kişi gözaltına alındı.

Adana'da kredi çeken emeklilerden komisyon aldıkları ve yapılan yardımlarda usulsüzlük yaptıkları iddia edilen 2 emekli derneği şube başkanıyla birlikte 8 kişi gözaltına alındı. Mali Şube ekiplerine, Türkiye Emekliler Derneği ve Tüm İşçi Emekliler Dul ve Yetimler Derneği Adana Şube Başkanlıkları'nda rüşvet alındığı ve usulsüzlük yapıldığı yönünde ihbar geldi. Ekipler ihbar üzerine harekete geçerek derneğin faaliyetlerini takip etmeye başladı.

KOMİSYON ALMIŞLAR
İddiaya göre, Türkiye Emekliler Derneği Adana Şube Başkanı Seyfi Hüseyin İyiyürek ile Tüm İşçi Emekliler Dul ve Yetimler Derneği Adana Şube Başkanı Ahmet Kahraman'ın kredi çekmek isteyen emeklilerden, kredi çekmesinde yardımcı olup komisyon aldığını tespit edildi. Ayrıca 2 dernek başkanının özel bir firmadan yardım amaçlı alınan malzemelerde de usulsüzlük yaptıkları belirlendi. Tüm delilleri toplayan ekipler şafak vakti Adana ve Ankara'da 8 adrese eş zamanlı operasyon yaptı. Aralarında iki dernek başkanı, dernek ve özel şirket çalışanlarının da bulunduğu 8 kişi gözaltına alındı. Polis dernek binalarında arama yaptı. Gözaltına alınan ve emniyete götürülen Başkan Hüseyin İyiyürek, kendisinin ne ile suçlandığını bilmediğini ve kendisinin emeklilere hiçbir karşılık beklemeden yardım ettiğini söyledi. Zanlıların sorguları sürüyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Emekliler derneğinde usulsüzlük iddiası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN