Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kışla 2. Etap için meraklı bekleyiş

Giriş Tarihi: 20.11.2015
Kışla 2. Etap için meraklı bekleyiş

Kışla Mahallesi'ndeki kentsel dönüşümün birinci etap çalışmalarının tamamlandığını belirten Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, "Şimdi sıra 2'nci etapta" dedi

Adana'nın merkez Yüreğir ilçesinde yaşam standardını yükseltmek ve ilçe halkının çağdaş ve huzurlu bir ortamda yaşamasını sağlamak için gayret gösterdiklerini söyleyen Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, "Bir süre önce başlayan yerinde kentsel dönüşüm çalışmaları Kışla Mahallesi'nin çehresini değiştirdi. Oysa bu adımı atarken çok zorlandık. Vatandaşlarımızı ikna etmek güç oldu ama başardık. Muhteşem konutlar yükselmeye başlayınca hak sahiplerinin heyecanı daha çok arttı. Buradan konut sahibi olamayanlar da ikinci etabı bekler oldu" dedi. Yerinde ve gerçek kentsel dönüşüme Kışla Mahallesi'nden başladıklarını belirten Başkan Mahmut Çelikcan, "Vatandaşlarımız ilk başta çok tereddütlü yaklaştılar. Bizden önceki dönemlerde sıkıntı yaşamışlar. Onları ikna edebilmek için çok zorluk çektik. Çok şükür 1. etap çalışmaları bitmek üzere. 60 dönüm alan üzerinde bulunan 324 daire ve 15 işyeri yıkılarak 772 daire ve 43 işyeri yapılıyor. 354 konut hak sahiplerine verilecek. Geri kalan 418 konutu ise 2. etap kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında anlaşmaya vardığımız vatandaşlarımıza vereceğiz" diye konuştu.

BİRE BİR GÖRÜŞME YAPILIYOR

Başkan Mahmut Çelikcan, 63 dönümlük alanda başlayacak olan ikinci etap kentsel dönüşüm için ön protokol imzalandığını belirterek, "Alan üzerinde 224 bina ve 415 bağımsız bölüm bulunmaktadır. Görevli arkadaşlarımız burada yaşayanlarla bire bir görüşüp yerinde tespit yapacaklar. Ayrıca zemin ve etüt çalışmaları ile arazi tespit çalışmaları devam ediyor. Yeşil alanı, sosyal donatıları ve çağdaş mimarisi ile muhteşem bir yerleşim birimi oluşturmak istiyoruz" diye konuştu.

KUŞKULAR GİDERİLDİ

Kentsel dönüşüm çalışmalarına başlarken ilk önce vatandaşın çok temkinli davrandığını ve bir türlü anlaşmaya yanaşmadığını belirten Çelikcan şunları söyledi: Önümüzde Sinanpaşa örneği var. Burada kentsel dönüşüm yapılmak istenmiş ama yıllardır yaşanan sorun bir türlü çözülememiş. Ama bizim Kışla Mahallesi'nde başlattığımız yerinde kentsel dönüşümün ilk etabı bitmek üzere. Müthiş konutlar yükseldi. Seyhan Nehri'ne bakan konutlar Adana'nın siluetine renk kattı. Halkımız bize yürekten inanıyor. Neler yapabileceğimizi gördü. Karacaoğlan, Cumhuriyet, Başak, Yavuzlar, Serinevler ve Akıncılar mahallelerinde de kentsel dönüşüm çalışmalarımız devam ediyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kışla 2. Etap için meraklı bekleyiş
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN