Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bakan Sarı'dan 2 büyük müjde

Bakan Sarı'dan 2 büyük müjde

Çevre ve Şehircilik Bakanı olarak ayağının tozuyla Adana'ya gelen Fatma Güldemet Sarı, emekliler için TOKİ konutları ve temiz hava merkezinin müjdesini verdi

Adana'nın çiçeği burnunda Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı, 1 Kasım seçimini sadece AK Parti'nin kazanmadığını belirterek, "Türkiye ve Adana kazandı. Ben Adana'nın, Çukurova'nın bakanı olarak elimden gelen hizmeti sonuna kadar sunmaya çalışacağım. Adana'ya hizmet etmek aşkıyla yola çıktım. Hep birlikte omuz omuza daha büyük Adana için mücadele edeceğiz. Adana'yı hak ettiği yere ulaştırmak için gece-gündüz demeden yorulmadan çalışacağız. Adana'ya bir söz vermek istiyorum. Bütün Adana'nın ve bütün Adanalıların bakanı olarak görev yapacağım" dedi.

ADANALILARA GÜZEL HABERLER

Bakan seçildikten sonra kentine gelen Fatma Güldemet Sarı, Adana Havalimanı'nda mehter takımı eşliğinde partililer tarafından sevgi seliyle karşılandı. Yürümekte zorluk çeken Sarı, Adana Valiliği ve AK Parti İl Başkanlığı'na ziyaret etti. Bakan Sarı daha sonra Organize Sanayi Bölgesi'nde Oğuz Tekstil tarafından yaptırılan 3 bin 300 kişilik Arif Uçurum Camisi'nin açılışını gerçekleştirdi. Düzenlenen basın toplantısında 10 günlük bir bakan olduğunu hatırlatan Sarı, Adana'ya büyük bir heyecanla geldiğini kaydederek, hemşirelerine müjdeli haberler verdi.

EMEKLİLERE TOKİ EVLERİ
Özellikle bakanlığa ve TOKİ başkanlığına gelen yoğun talepler sonucunda, TOKİ'nin emeklileri ev sahibi yapma projesine Adana'yı da dahil ettiklerini söyleyen Bakan Sarı, "Planlanan 17 kentten sonra Adana'mız da bu projeden 18'inci il olarak faydalanacak. Arzumuz tüm emeklilerin ev sahibi olması. Adana'da bu başlangıç noktalarından biri olacak. Bölge olarak Sarıçam'da arazi tespit çalışmalarında bulunduk. Detaylı açıklamalar önümüzdeki günlerde yapılacak" dedi. Adana'nın daha kaliteli ve yaşanabilir şehirler arasında yer alması için belediyelerin altyapı çevre projelerine imkanları ölçülerinde yardım edeceklerini ifade eden Bakan Sarı, "Bakanlığımızın ulusal hava izleme ağında bölgesel yapılanma çalışmaları kapsamında kurulacak olan 8 adet bölgesel temiz hava merkezinden biri de Adana'da olacak. Bu merkez Adana, Mersin, Kilis, Gaziantep, Kahramanmaraş, Hatay ve Osmaniye'yi kapsayacak. Temiz hava merkezimizin kurulmasıyla birlikte Adana ve bölgesinde yaşayan halkımız daha temiz ve kaliteli hava soluma imkanına kavuşacak" diye konuştu. Bakan Fatma Güldemet Sarı, kentsel dönüşüm için ellerinden geleni yapacaklarını kaydederek şunları söyledi: Adana'da öncelik konu imar planları ve kentsel dönüşüm. Plan sorununun çözülememesi, kentin gelişmesi önünde büyük bir engel. Yatırımcılar ve vatandaşlarımız artık kangren haline gelen bu sorunun çözülmesini beklemekte ve umutlarını bakanlığımıza bağlamaktadır. Bu kapsamda Adana'da 8 adet riskli alan ve 2 adet rezerv yapı alanı belirlendi. Bu alanların toplam büyüklüğü yaklaşık 3 bin 500 dönüm. Yaklaşık 8 bin binanın bulunduğu ve 50 bin kişinin yaşadığı bu alanların hızlı bir şekilde dönüştürülmesi özel sektörü teşvik edecektir."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bakan Sarı'dan 2 büyük müjde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN