Kaldırımlar işgal altında

Giriş Tarihi: 8.12.2015
Kaldırımlar işgal altında

Kaldırımlar araçlar tarafından işgal edilince vatandaşlar yolun ortasında yürüyor. Sorunu çözecek olan Büyükşehir Belediyesi kılını dahi kıpırdatmıyor

Adana Büyükşehir Belediye binasının da bulunduğu Reşatbey Mahallesi'ndeki kaldırım işgaline bağlı yaşanan trafik sorunu çözüme kavuşturulamıyor. Bunun en fazla hissedildiği noktalardan Adalet Caddesi'nde, araçlar yayaların yürüyeceği kaldırımları her iki taraflı işgal edince vatandaşlar yola inmek zorunda kalıyor. Halk isyan ediyor, esnaf korna seslerinden duramaz hale geliyor ama sorunu çözecek olan Büyükşehir Belediyesi'nin kılı dahi kıpırdamıyor. Reşatbey Mahallesi'nin Cumhuriyet Caddesi ile D-400 Karayolu arasında kalan bölümünde yaşanan trafik çilesi vatandaşı çileden çıkarıyor. Cadde üzerinde yolun her iki tarafına araçlar park edince yayalar, karşılıklı gelen araçların arasında yürümek zorunda kalıyor. Sürekli tartışmaların yaşandığı yoldaki sorunu çözmesi için Büyükşehir'in Alo 153 hattını arayan vatandaşlar hiçbir sonuç alamıyor. Çünkü karşısına çıkan görevliler, "Durumu ilgili yerlere ileteceğiz" sözünden başka tepki vermiyor.

3 YILDIR UĞRAŞIYOR

Yaklaşık 2 yıldan beri yaşanan sorunu çözmek için kararlı olan Kerim Yılmaz isimli bir vatandaş, "İnanın bu Büyükşehir Belediyesi'nin Alo 153 hattının ne işe yaradığını bilmiyorum. Kayıtlarını incelesinler. Yüzlerce kere arayıp bu durumu ihbar ettim ama ne bir çözüm bulundu, ne de bir ilgilenen. Bir kere trafik zabıtası geldi ceza uygulayıp gitti. Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü'ye bir kez daha ihbar ediyorum. Lütfen vatandaşın bu meselesini çözüme kavuştur" dedi. Kaldırımların işgal altında olmasından dolayı insanların yolun ortasında yürümek zorunda kaldığını vurgulayan Yılmaz, "Okullar da açıldı. Özellikle okul giriş çıkış saatlerinde durum daha vahim. Çocuklarımız yolun ortasında araçların arasında yürümek zorunda kalıyor. Belediyenin sorunu çözmesi için illa bir trafik kazası mı yaşanacak? Ben bile yola çıktığımda yüreğim ağzımda yürüyorum. Çocuklarımız ne yapsın" diye konuştu.

İŞGALİN FOTOĞRAFI
Adalet Caddesi'nde resmen kaldırım işgali yaşanıyor. Araçlar yolun her iki tarafındaki kaldırımı işgal eden araçlar yüzünden yayalar yolda yürümek zorunda kalıyor. Sorun bununla da bitmiyor. Bu kez de yayalar her iki yönden gelen araçlar altında ezilme tehlikesi yaşıyor. Okulların açık olduğu şu günlerde anne babalar çocuklarının başına bir iş gelmesinden korkuyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kaldırımlar işgal altında
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN