Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Büyükşehir'den dost eli uzanıyor

Giriş Tarihi: 21.1.2016
Büyükşehir'den dost eli uzanıyor

Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin ihtiyaç sahibi vatandaşlara gıda, giyim, temizlik malzemesi sağlamayı hedefleyen Dosteli Market Projesi önümüzdeki günlerde hizmete giriyor

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, ihtiyaç sahibi vatandaşlara gıda, giyim, temizlik malzemesi sağlayacak ve yakın zamanda hizmete girecek olan 'Dosteli Market'te incelemelerde bulundu. Başkan Kocamaz, Dosteli Market Projesi'nin, Mersin'de ikamet eden ve ikamet ettiği yer itibarıyla hemşerilik bağı ile bir birine bağlı, yardıma muhtaç vatandaşlara modern çağın niteliklerine yakışır şekilde destek olmak üzerine kurulduğunu söyledi.

SOSYAL DENGE

Dosteli Market Projesi'nin, alışılagelmiş yardım faaliyetlerinin dışında yeni bir konsept olduğunu belirten Başkan Kocamaz, "Projede daha önce sadece kamu kurumları eliyle yapılan yardımlara hayırseverlerin desteği için teşvikte bulunulmuş, yenilikçilik ve şeffaflık anlayışıyla tabiri caiz ise zenginden alıp fakire verme modeli benimsenmiştir. Bu proje, yasalarımızda belirtilen önü açık bir mecrayı canlandırıp farklı bir bakış açısıyla sosyal dengeyi sağlayan bir terazi niteliğindedir" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Büyükşehir'den dost eli uzanıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN