Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Suriye'den gelenlerin sayısı 4 bin 19 kişi oldu

Giriş Tarihi: 4.2.2016
Suriye'den gelenlerin sayısı 4 bin 19 kişi oldu
Beraberinde Vali Yardımcısı Orhan Mardinli, İl Jandarma Alay Komutanı Kurmay Albay Turgay Aras, Yayladağı Kaymakamı Alpaslan Altınışık ve Yayladağı Belediye Başkanı Mehmet Kalkan ile birlikte Yayladağı Konaklama Tesisleri içinde basın toplantısı düzenleyen Hatay Valisi Ercan Topaca Yayladağı sınırından ülkemize giren Suriyeli sayısının 4 bin 19'a ulaştığını söyledi. Vali Topaca, 29 Ocak tarihi itibariyle başlayan alım işlerinin hız kesmeden devam ettiğini de açıkladı.

200 KİŞİ SURUÇ'A GÖNDERİLDİ

Kendi imkanı ile konaklama imkanı bulamayan Suriyelilerden 200'ünün Suruç'taki kampa nakledildiğini, 40 aileyi ise Güveçci Çadır Kent'e yerleştirdiklerini belirten Vali Ercan Topaca, "Sınırımızın sıfır noktasına yakın bir yerde olan bu kampa misafir göndermeye devam edeceğiz. Ayrıca Suruç'taki kampa da gönderme işlemleri sürecek" diye konuştu. Vali Topaca, Yamadi bölgesinden ülkemize gelenlerin alım işlemlerine de son verildiğini belirterek şöyle dedi:

KAMPLARDA SAYI ARTTI
"Yamadi bölgesinden alımı noktaladık. Şimdiye kadar 970 kişinin nakli yapıldı. Güveçci bölgesinin karşısında bekleyen 2-3 bin civarında misafirimiz var. Onlarda buraya getirilerek kayıtları yapılıp kimliklerinin verilmesinden sonra Suruç'taki kampa gönderilecek. Yani Yamadi bölgesindeki alımları durdurduk ama Güveçci bölgesinde devam edecek. Hatay'da kayıtlı 385 bin Suriyeli var. Bunların 15 bini kamplarda kalıyor. Son alımlarla kamptaki kalanların sayısının 3-4 bin daha arttığını sanıyoruz"
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Suriye'den gelenlerin sayısı 4 bin 19 kişi oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN