Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bakan Eroğlu Suriyeli öğrencileri ziyaret etti

Giriş Tarihi: 23.2.2016
Bakan Eroğlu Suriyeli öğrencileri ziyaret etti

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Hatay'da 700 Suriyeli öğrencinin eğitim gördüğü okulda incelemelerde bulundu, çocuklara hediyeler verdi

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Dünya Şehit Çocukları Vakfı tarafından Antakya'da yaptırılan 700 Suriyeli yetim öğrencinin eğitim gördüğü 11 derslikli okulu ziyaret etti. Türkçe ve Arapça şarkılarla karşılanan Bakan Eroğlu, "Bu çocuklara yapılacak en iyi yardım onların eğitimlerine devam etmelerini sağlamak olacaktır. Bugüne kadar devletimizin yaptığı yardımların yanında münferit olarak yardımlarını ve desteklerini esirgemeyen yardımsever halkımız, dünyada eşi olmayan bir hoşgörü tablosu çizmişlerdir" dedi.

"SAHİP ÇIKACAĞIZ"
Suriyeli yetimlerle yakından ilgilenen Bakan Eroğlu, "Bu çocuklar bize emanet. Bunlar yetim, dolayısıyla artık milletimizin yüreğine bunlar emanet edilmiş. İnşallah biz de bu emanetlere, bu yavrulara sahip çıkacağız, en iyi şekilde yetiştireceğiz. Allah'a şükür bizim 700 tane torunumuz var. Bu konuda gerçekten milletimize ve devletimize şükran borçluyuz. Bunlar, milletimizin gerçekten ne kadar kadirşinas, yardımsever olduğunun açık göstergesidir" diye konuştu.

TOPACA'YA PLAKET
Dünya Şehit Çocukları Vakfı Başkanı İsmail Yıldırım, ziyaretin anısına Bakan Eroğlu ve Hatay Valisi Ercan Topaca'ya plaket verdi. Bakan Eroğlu da, Suriyeli çocuklara hediyeler dağıttı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bakan Eroğlu Suriyeli öğrencileri ziyaret etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN