Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Adana ve Gaziantep işbirliğini geliştirmeli

Adana’da iş dünyasını ziyaret eden Abdulkadir Konukoğlu, Gaziantep ve Adana sanayi odalarının toplantılar yaparak, işbirliğini geliştirme önerisinde bulundu

Giriş Tarihi: 19.3.2016
Adana ve Gaziantep işbirliğini geliştirmeli

Adana Genç İşadamları Derneği'nin (AGİAD) konuğu olarak Adana'ya gelen SANKO Holding Onursal Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, ADASO Yönetim Kurulu Başkanı Kıvanç ve ASKON Şube Başkanı Recep Çalışkan ile birlikte Vali Mustafa Büyük ve Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan'ı ziyaret etti.
Konukoğlu, Vali Büyük'ü ziyareti sırasında Valiliğe gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü ile de görüştü.

İŞBİRLİĞİ GELİŞTİRİLMELİ
Adana Sanayi Odası'nı (ADASO) da ziyaret eden Abdulkadir Konukoğlu, ADASO Başkanı Zeki Kıvanç'ın daveti üzerine Yönetim Kurulu toplantısına katılarak üyelerle tanıştı. Konukoğlu'nun, Gaziantep ve Adana Sanayi odalarının Gaziantep ve Adana'da ortak meclis toplantıları yaparak, iki kent ve sanayiciler arasındaki işbirliğini geliştirme önerisi, ADASO Yönetim Kurulu'nca benimsendi.
Konukoğlu, ASKON Adana Şubesi'nin dernek merkezinde düzenlediği tecrübe paylaşım toplantısına da katıldı.
Vali Büyük, Hüseyin Sözlü, Zeki Kıvanç, OSB Başkanı Bekir Sütcü ve ASKON üyelerinin katıldığı toplantıda, Ankara'daki teröristlerin gerçekleştirdiği bombalı saldırıda hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet dilediğini söyleyen Konukoğlu, "Tek bayrak, tek vatan, tek millet, tek yürek olmalıyız ve el ele vererek kenetlenmeliyiz" dedi.

VERGİ VE ZEKAT
Katılımcılara babasının işletmesinde yer süpürerek, tezgah silerek başladığı, yönetim kurulu başkanlığı ile taçlandırdığı yarım asrı aşan iş hayatını anlatan Konukoğlu, "Türkiye çok önemli aşamalardan geçti. Gerek SANKO, gerekse ülke olarak bugün geldiğimiz noktayı hayal dahi edemezdik" diye konuştu. Konukoğlu, işadamlarına kazançlarının devlete vergisini vermenin yanı sıra, zekatını eksiksiz vermelerini ve hayır işlerini aksatmamaları çağrısında bulundu.
Babalara, işletmelerinde 65 yaşına geldikten sonra görevi 'en iyi yapacak çocuğa' devretmesini öneren Konukoğlu, bu sayede işletmenin sağlıklı bir nöbet değişimi yaşayacağına dikkati çekti. Konukoğlu, "Baba sağlığında bunu yapmazsa, öldüğünde çocuklar arasında koltuk savaşı ve ardından da miras bölünmesi yaşanarak, güçlü işletmenin zayıflamasına ve hatta parçalanmasına neden olunabilir" ifadelerini kullandı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Adana ve Gaziantep işbirliğini geliştirmeli
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN