Seyfi Dingil: Kadınlarımız ev ekonomisine destek olmalı

Giriş Tarihi: 21.3.2016
Seyfi Dingil: Kadınlarımız ev ekonomisine destek olmalı

İskenderun Belediyesi Sanat Galerisi'nde düzenlenen "Kadınlar El Emeği" sergisinin açılışına Kaymakam H. Hasan Özyiğit, Belediye Başkanı Seyfi Dingil, İlçe Halk Eğitim Merkez Müdürü Suat Nesim Sarı, Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Yılmaz Balaban ile çok sayıda kadın davetli ve vatandaşlar katıldı. Belediye Kadın Kültür Merkezleri ile Halk Eğitim Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren kursiyerlerin ürettiği çeşitli sanatlardaki değerli el emeği göz nuru eserler vatandaşların beğenisine sunulurken, elde edilen gelirler kursiyerlere verildi.
Belediye Başkanı Seyfi Dingil şehirde bulunan kadınların ev ekonomisine katkılarına yönelik çeşitli kurslar açtıklarını ifade ederek, "Şimdi sıra sergi merkezlerini kurmaya geldi" dedi. Üretimlerin artık istihdama ve ekonomiye katkı vermesi gerektiğine dikkat çeken Başkan Dingil, "Sergide takıdan ev eşyasına birbirinden kaliteli ve farklı el emeği göz nuru ürünler var.
Kadınlarımız büyük emekle ürettiği ürünleri halkımızla buluşturuyor. Biz de belediye olarak belirlediğimiz alan üzerinde sergi çarşısı gibi bir yer oluşturacağız.
Çalışmalarımız devam ediyor" şeklinde konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Seyfi Dingil: Kadınlarımız ev ekonomisine destek olmalı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN