Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türkiye’nin termal kenti

Sıcak su sondaj çalışmalarına ağırlık verdiklerini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Erkoç, “Türkiye’nin en önemli termal kenti olmak için gayret ediyoruz” dedi

Giriş Tarihi: 27.3.2016
Türkiye’nin termal kenti
Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi şifa kaynağı ve önemli bir sağlık beldesi Ilıca'da başlattığı jeotermal çalışmalarda 380 metrede 45 derece sıcak suya ulaştı. Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, söz verdikleri gibi Kahramanmaraş'ı termal turizmin merkezi haline getirmek için başlattıkları çalışmaların sonuçlarını almaya başladıklarını söyledi.

KIŞ VE YAZ TURİZMİ
Ilıca Mahallesi'nde 4 farklı noktada başlattıkları sıcak su sondaj kuyusu çalışmaları sonrası yaklaşık 380 metrede 45 derece termal sıcak suya ulaştıklarını belirten Erkoç, "Yapacağımız çalışmalarla kentimiz hem kış hem de yaz turizminden faydalanacak. Kahramanmaraş'ı tarihi, doğal ve kültürel zenginliklerini ortaya çıkararak Türkiye'nin cazibe merkezi olacak bir kenti yapacağız" dedi. Büyükşehir Başkanı Fatih Mehmet Erkoç; "Ilıca Mahallemizde vatandaşlarımızla bir araya gelerek çalışmalarımızla ilgili sohbet ettik. Gösterdiğiniz sıcaklığa, mükemmel ev sahipliğine ne kadar teşekkür etsek az. Rabbim birliğimizi dirliğimizi daim eylesin. Ümidiniz, inancınız, sabrınız, mücadeleniz ve sevginiz daima var olsun'' diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye’nin termal kenti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN