’de haftası kutlanıyor

Haftası’nın startı, Müze Müdürlüğü toplantı salonunda düzenlenen kutlama programıyla verildi. Niğde Valisi Necmettin Kılıç, açılan sergiyi gezdi

Giriş Tarihi: 19.4.2016
Niğde’de turizm haftası kutlanıyor
Her yıl 15-22 Nisan tarihleri arasında kutlanan " Haftası" nedeniyle Müze Müdürlüğü toplantı salonunda etkinlik düzenlendi. Etkinliğe Niğde Valisi Necmettin Kılıç, Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, Garnizon Komutanı Albay İbrahim Taşkın, Niğde Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adnan Görür, Niğde Vali Yardımcısı Abdullah Uçgun, Emniyet Müdürü Ali Kemal Kurt, kurum amirleri, turizmciler ve öğrenciler katıldı.

TARİHİ KALINTILAR
Vali Necmettin Kılıç, son dönemlerde Niğde'nin özellikle yayla turizmi açısından önemli bir mesafe kat ettiğini, çevre illerden hatta İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük kentlerden insanların gelerek yaz aylarını burada geçirdiğini ifade ederek, "Niğde yayla turizminin dışında tarihi mozaiği ile de söz sahibi bir kent. Geçmişi M.Ö. 200 yıla varan tarihi eserler ve kalıntılar göz kamaştırıyor. Yapacağımız çalışmalarla Niğde'yi Türkiye'nin en gözde turizm kenti haline getireceğiz" dedi.

FOTOĞRAF SERGİSİ
Niğde'nin birçok medeniyete ev sahipliği yaptığını açıklayan Kültür ve Turizm Müdürü Selçuk Demirtaş, "Niğde, önümüzdeki yıllarda farklı turizm ürünlerini geliştirerek bütünsel rekabet gücünü küresel bir destinasyon olarak ortaya koyabilecek güce sahiptir, özellikle inanç, tarih ve kültür, termal ve sağlık, doğa ve dağcılık turizmi alanlarında gelişme ve ürün çeşitlendirme potansiyeline sahiptir" dedi. (yanda) Program sonrasında katılımcılar Niğdeli fotoğraf sanatçılarının hazırladığı fotoğraf sergisini gezdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Niğde’de turizm haftası kutlanıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN