Türkiye'nin en iyi haber sitesi

15 bin yeni doğan bebek evlerinde ziyaret edildi

Giriş Tarihi: 1.5.2016
15 bin yeni doğan bebek evlerinde ziyaret edildi

Başkan “Yüreğir de birlik, beraberlik, güven ve dürüstlük temellerinde hizmet ediyoruz. Çocuklarımız hepimiz için yeni umut ve hayat kaynaklarıdır” dedi

Yüreğir Belediye Başkanı yeni doğan aileleri evlerinde ziyaret edip sevinçlerine ortak oluyor. Levent Mahallesi'nde Sarıyiğit ve Taş ailelerini Yavuzlar Mahallesi'nde Şener ailesini ziyaret eden Başkan Çelikcan ailelere ve bebeklere hediyeler sundu. Yüreğir'de yaklaşık 15 bine yakın yeni doğum yapan ailelerin evlerinde ziyaret edildiğini belirten Başkan Çelikcan, "Belediyeler nasıl yol, kaldırım yapıyor ve kentin temiz olması için çabalıyorsa, sosyal belediyeciliğin görevi olarak da vatandaşın hem mutlu hem de acı günlerinde yanında olmalı" dedi.

"ACIYI PAYLAŞIYORUZ"
Yüreğir'de yeni evlenen gençlerin yanında olduklarını söyleyen Çelikcan, "Vefat edenlerin yakınlarına taziyeye giderek acılarını paylaşıyoruz. 4 yıl önce yeni doğan bebeklerimize 'Hoş Geldin Bebek' projesini hayata geçirdik. Bebeklerimizin, imkânlarımız ölçüsünde ihtiyaçlarına katkı sağlayıp anne ve babalara temel ebeveyn eğitimleri veriyoruz. 9 ay yavrusun karnında taşıyan annenin evladını büyütürken yaşayabileceği olumsuzlukları ortadan kaldırmak için küçük ama hayat kurtaran bilgilerin yer aldığı broşürler hazırladık. Basit küçük bilgilerin bebeklerin hayatı için ne denli önemli olduğunu biliyoruz. Hiç bir bebemiz ölmesin, anneler üzülmesin istiyoruz" diye konuştu.
Her yeni doğumu yeni bir umut olarak gördüklerini belirten Başkan Çelikcan "Yüreğir de birlik, beraberlik, güven ve dürüstlük temellerinde hizmet ediyoruz. Çocuklarımız hepimiz için yeni umut, ilçemizin bahçesinin taze çiçekleri ve hayat kaynaklarıdır. Çocuklarımızı doğduğu andan itibaren hayata hazırlamak ve sağlıklı nesillerin yetişmesine katkı sağlamak için bu projemizi hayata geçirdik. Oluşturduğumuz ekiplerimiz anne ve bebeğin sağlığı ile ilgili bilgileri yerinde alıp, yeni annelere bebek bakımı ve annelikle ilgili ön eğitimler de veriyorlar" diyerek her Yüreğirli vatandaşların hizmetinde olacaklarını belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
15 bin yeni doğan bebek evlerinde ziyaret edildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN