Türkiye'nin en iyi haber sitesi

HKÜ’den 2 yeni bölüm

Bölgenin ilk vakıf üniversitesi olan Hasan Kalyoncu Üniversitesi bünyesinde açılan Özel Eğitim Öğretmenliği ve Diyaliz Programı, öğrenci kabul etmeye hazırlanıyor

Giriş Tarihi: 22.7.2016
HKÜ’den 2 yeni bölüm
Bölgenin ilk vakıf üniversitesi olarak eğitim hayatına başlayan Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ), kampus olanakları, burs imkanları ve yeni geltirdiği modelleri ile göz dolduruyor. 2008 yılında kurulan HKÜ, bünyesine iki yeni bölüm daha katarak; 5 fakülte, 24 bölüm, 2 yüksekokul ve 1 meslek yüksekokulu ile hızla büyüyüp gelişeme devam ediyor.

KAPASİTESİ GENİŞLEYECEK
HKÜ Eğitim Fakültesi bünyesinde açılan "Özel Eğitim Öğretmenliği" ve Meslek Yüksekokulu bünyesinde açılan "Diyaliz Programı", 2016-2017 eğitim-öğretim akademik yılında öğrenci kabul etmeye başlıyor. HKÜ yeni açılan bölümlere öğrenci alımıyla birlikte bölüm çeşitliliği ve öğrenci kapasitesi anlamında daha da gelişmeyi hedefliyor. HKÜ Eğitim Fakültesi, "Özel Eğitim Öğretmenliği" 4 yıllık lisans programı olarak 2016-2017 eğitim döneminden itibaren eğitim verecek. Bölümün misyonu; özel gereksinimi olan çocukların/bireylerin bilimsel kanıta dayalı yöntem, araştırma ve hizmetler aracılığı ile bilgi, beceri ve gelişimlerini destekleyerek yaşam kalitelerini arttırmak olarak açıklandı.

HER YERDE İŞ OLANAĞI
HKÜ'de 2016-2017 yılında eğitim verecek olan "Diyaliz Programı"nın amacının, böbrek hastaları için kullanılan diyaliz makinelerinin hastaya uygulanması, kullanımı ve bakımında çalışacak teknik eleman yetiştirmek olduğu belirtildi. Diyaliz teknikerlerinin tüm resmi ve özel kurumlarında, hastane ve sağlık ocaklarında iş bulma imkanına sahip olacağı da ayrıca kaydedildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
HKÜ’den 2 yeni bölüm
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN