Büyükşehir’de FETÖ temizliği

Giriş Tarihi: 3.8.2016
Büyükşehir’de FETÖ temizliği

Büyükşehir Belediyesi’ne düzenlenen FETÖ operasyonunda aralarında başkan yardımcısı, genel sekreter ve özel müdürünün de bulunduğu 14 kişi gözaltına alındı

FETÖ'cü teröristlerin 15 Temmuz'daki darbe girişiminin ardından başlatılan temizlik operasyonu aralıksız devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi'ne uzanan operasyon kapsamında aralarında başkan yardımcısı, genel sekreter ve özel müdürünün de bulunduğu 14 kişi gözaltına alındı. Ev ve işyerlerinde arama yapılan şüpheliler sağlık kontrolünden geçirildikten sonra emniyete götürüldü. Büyükşehir'den geçtiğimiz günlerde de 11 kişi tedbiren görevden uzaklaştırılmıştı.

ÖNEMLİ İSİMLER VAR
Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatıyla harekete geçen TEM ekipleri, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Özgür Sanal, Genel Sekreter Haluk Tunçsu, Özel Kalem Müdürü Hüdaverdi Aydoğdu, Kültür Daire Başkanı Aşkın Günay, Mali İşler Daire Başkanı Tevfik Dinçer, emekli emniyet müdürü ve Zabıta Daire Başkanı Yaşar Aksoy, belediye avukatı Hüseyin Ozan Çetin, Ulaşım Daire Başkanı Hüseyin Namlı, Personel Şube Müdürü Fuat Kurt, Fatih , Sinan Yıldırım, Murat Türkili, Sait Koralp Özkut ve Mustafa Yalın'ı gözaltına aldı. FETÖ'cü vatan hainlerinin darbe girişiminden sonra başlatılan soruşturmalar kapsamında Mersin'de 31 Temmuz'a kadar olan toplam 159 kişinin tutuklandığı, bin 261 kamu görevlisinin görevinden uzaklaştırıldığı bildirildi. 44 kişi için de yakalama kararı çıkarıldı. Valilikten yapılan açıklamada, "FETÖ/ PDY terör örgütüne yönelik olarak ilimizde yapılan mücadelede; çeşitli rütbelerde 30 askeri personelden 24'ü tutuklanmıştır. 81 hakim ve savcıdan 72'si tutuklanmıştır. 6 vali yardımcısı ve 1 kaymakam açığa alınmış, 5 vali yardımcısı tutuklanmış, 1 vali yardımcısı hakkında ise yakalama kararı çıkartılmıştır" denildi. 286 emniyet mensubunun da açığa alındığını bildiren açıklamada, şu ifadelere yer verildi: Aralarında daha önceden meslekten ihraç edilenler dahil olmak üzere, 21 emniyet mensubu tutuklanmıştır. Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde çalışan 629 personel açığa alınmış, 4'ü tutuklanmıştır. Diğer kamu kurum ve kuruluşlarımızda çalışan personelden 228 kamu personeli açığa alınmış, 2 kamu personeli tutuklanmıştır. Örgütle bağlantılı oldukları şüphesiyle 19 kişi gözaltında olup, 31 kişi tutuklanmıştır.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Büyükşehir’de FETÖ temizliği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN