Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Narenciye üretimi yeniden canlanıyor

Türkiye ve arasındaki ticari ilişkilerin normalleşmesinin piyasaları olumlu etkilediğini söyleyen Mehmet Ali Bilici, “Çukurova da önümüzdeki yıl sezonunu yaşacak” diye konuştu

Giriş Tarihi: 5.8.2016
Narenciye üretimi yeniden canlanıyor
Uçak krizinin ardından Türkiye ve arasındaki ticari ilişkileri normalleşme sürecine girmesinin Adanalı çiftçileri gelecek için umutlandırdığını belirten Bilici Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Bilici, Adana'da narenciye üretiminin yeniden canlandığını belirtti. Çukurova'nın çok bereketli bir ova olduğunu söyleyen Bilici, "Çiftçilerimiz narenciye konusunda çok önemli çalışmalar yapıyor. Çukurova da önümüzdeki yıl sezonunu yaşayacak" dedi.

ERDOĞAN'A TEŞEKKÜR
Bölgenin pamuktan sonra en önemli tarım ürününün narenciye olduğunun altını çizen Mehmet Ali Bilici, "Yaşanan gelişmeleri heyecanla takip ediyoruz. Krizin ardından Cumhurbaşkanımızı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in önümüzdeki günlerde bir araya gelecek olması hepimizi umutlandırdı. Dostluğun yeniden canlanması piyasaları çok rahatlatacak" diye konuştu.

İHTİYACIN YÜZDE 60'I
Tarım Bakanlığının narenciye konusunda güzel çalışmalar yaptığını söyleyen Bilici, "Türkiye'nin narenciye ihtiyacının yüzde 60'ı bu bölgeden çıkıyor. Şunu net bir şekilde söyleyebilirim ki önümüzdeki yıl tarım açısından Adana altın yılını yaşayacak. Çukurova narenciye üssü. Çok kaliteli ve çeşitli narenciye ürünleri bu topraklarda yetişiyor" şeklinde konuştu.

BU ÇOK GÜZEL BİR HABER
Önümüzdeki sezonun tarım açısından çok verimliği geçeceğini ifade eden Bilici sözlerini şöyle tamamladı: "Rusyalı dostlarımızdan aldığımız bilgilere göre çok kısa süre içerisinde Türk ürünlerini yeniden almaya başlayacaklar. Bu çok iyi bir haber. Bu konuda hükümetimizin her zaman yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Narenciye üretimi yeniden canlanıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN