İlçelerdeki hayvanlar koruma altına alındı

Büyükşehir Belediyesi, merkezden sonra ilçelere de hayvan barınakları kurarak sokaklardaki başıboş hayvanların aşı ve tedavilerini yapıyor

Giriş Tarihi: 24.8.2016
İlçelerdeki hayvanlar koruma altına alındı
Büyükşehir Belediyesi, merkezden sonra ilçelerdeki başıboş hayvanlara da sahip çıkıyor. Büyükşehir Belediyesi Doğal Hayatı Koruma Daire Başkanı Celal Özsöyler, Gaziantep ve ilçelerinde başıboş sokak hayvanlarının oluşturdukları özel barınaklarda aşı ve tedavilerinin yapılarak gönüllü vatandaşlara verildiğini söyledi. Sadece Gaziantep merkezde değil tüm ilçelerde kedi ve köpek barınakları açtıklarını söyleyen Celal Özsöyler, "Sokakta kalan kedi ve köpeklerin vatandaşların bize haber vermesi ile ekiplerimiz tarafından alınarak tamamının aşı, küpeleme, tedavi ve rehabilitesini yaparak, sahiplenmek isteyen vatandaşlarımıza karneleri ile birlikte veriyoruz" dedi. Yaptıkları çalışma ile birçok sokak hayvanının en güvenli şekilde sahiplenmesini sağladıklarını belirten Özsöyler, "İnsanlarımızın kedi ve köpeklere ilgisi yoğun. En güvenilir sahiplenme noktaları da belediyemizin açmış olduğu bu barınaklardır. Zaten 5197 yasaya göre petshoplarda kedi ve köpeklerin satışı yasaklandı. Biz de bu konu ile ilgili ciddi bir çalışma yapıyoruz" diye konuştu.

NİZİP'TE YENİ BARINAK
Gaziantep merkezde 350 köpek, 75 kedi kapasiteli hayvan barınağı bulunduğunu söyleyen Özsöyler, "Şehrin 20 farklı bölgesinde de kedi ve köpekler için beslenme noktaları kurduk. Bu noktalara bir aracımız düzenli olarak yiyecek ve su bırakıyor. Son olarak Nizip'te tam donanımlı barınak kurduk. Nizip halkı da çok duyarlı davranarak barınağımızdan çok sayıda kedi ve köpeği alarak sahiplendi" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İlçelerdeki hayvanlar koruma altına alındı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN