Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sözlü’nün projesi yine havada kaldı

Giriş Tarihi: 27.9.2016
Sözlü’nün projesi yine havada kaldı

Başkan Sözlü’nün belediye personeli için sosyal tesis yapmak amacıyla bir yıl önce yağmurdan mal kaçırırcasına boşalttırdığı milyonluk tesislerde çivi bile çakılmadı

Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü'nün özellikle gelir düzeyi düşük belediye personeli için hayata geçirmediği planladığı sosyal tesis projesinin yerinde yeller esiyor. Sözlü'nün projeyi hayata geçirmek için adeta yağmurdan mal kaçırırcasına boşalttığı Güzelyalı Mahallesi Polis Evi yanındaki Sosyal Tesisleri kaderine terk edildi. Aradan yaklaşık bir yıl geçmesine rağmen bir bekçiye emanet edilen milyonluk tesis atıl durumda bekletiliyor.

BİR YIL ÖNCE BOŞALTILDI
İddiaya göre 3 bin 200 metrekare kapalı alanı bulunan yaklaşık 10 dönümlük bir alan üzerinde kurulu bulunan Sabancı Sosyal Tesisleri, Carrefoursa arazisinde yapılan imar değişikliği karşılığında Adana Büyükşehir Belediyesi'ne verildi. Devir işlemlerinin ardından Büyükşehir Belediyesi, Kaktüs Park'tan tesisi boşaltmasını istedi. Tesisleri 5 yıldır işleten Nuri Özbakır'ın boşaltma işlemlerinin sezon sonuna kalması talebi kabul edilmeyince tahliye işlemleri 20 Ağustos 2015'te yapıldı.

PROJE LAFTA KALDI
Başkan Sözlü, söz konusu tesisi belediye çalışanları ve ailelerinin yararlanacağı bir sosyal tesise dönüştürmek istediklerini açıkladı. Ancak, tesisleri bu kadar hızlı boşaltan Başkan Sözlü, aradan geçen yaklaşık bir yıla rağmen hiçbir girişimde bulunmadı. Bir projesi daha havada kalan Sözlü'nün bu girişimi ile yarı olimpik havuzu, 3 tenis kortu ve basketbol sahası, fitness salonu, 400 kişilik restoran, aynı anda 4 düğünün yapılabileceği tesisler, adeta çürümeye terk edildi.

HAYAL KENT OLDU
Başkan Sözlü'nün, hayata geçirilmeyen projesi Adana'da bir dönemin de son bulmasına neden oldu. Kısa sürede Adana'nın eğlence merkezlerinden biri hale gelen ve yaptığı büyük organizasyonlarla ses getiren Kaktüs Kent, Başkan Sözlü'nün kurbanı oldu. Sabancı Sosyal Tesisleri, Kaktüs Kent'in tahliye edilmesinin ardından hayal kente döndü. Özellikle yaz sezonunda hareketli günler yaşayan tesis, bu yaz sezonunu da kapalı geçirdi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sözlü’nün projesi yine havada kaldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN