Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yüksekova’daki İçme Suyu Sorununun Giderilmesi İçin Çalışma Başlatıldı

Giriş Tarihi: 23.6.2015 15:29 Güncelleme Tarihi: 23.6.2015 16:53
Yüksekova’daki İçme Suyu Sorununun Giderilmesi İçin Çalışma Başlatıldı
’nin Yüksekova Belediyesi Su İşleri Müdürlüğü tarafından Orman Mahallesinin su sıkıntısını gidermek için yeni bir sondaj kuyusu açma çalışması başlatıldı.
Yüksekova Belediyesi Su İşleri Müdürlüğü, Orman Mahallesinin su sıkıntısını gidermek adına yeni bir sondaj kuyusu için çalışmalara başladı. Yeni sondajın depo ile bağlantısını kuracak 3 bin metrelik yeni su hattının döşemesinden sonra mahallenin bir nebzede olsa su sıkıntısı giderilecek. Yapılan çalışma ile ilgili bilgi veren Yüksekova Belediyesi Su İşleri Müdürü İsmet Taşçı, “Orman mahallesinin su sıkıntısını en aza indirmek için yeni sondaj çalışmalarına başladık. Bildiğiniz üzere yaz aylarında kaçak su kullanımı artıyor ve buda birçok mahallede su sıkıntısına neden oluyor. Yeni sondajımızın bağlantılarını depoyla sağladıktan sonra, bölgeye daha çok su vermeye başlayacağız. Tüm vatandaşlarımızdan ricamız, kaçak su kullanımına son versinler. Bahçelerini içme suyuyla sulamasınlar israftan kaçınsınlar. Başkalarının hakkını yemeye kimsenin hakkı olamaz olmayacakta. Yakaladığımız takdirde cezai işlem uygulayacağız. Su konusunda yaşadığımız sıkıntıları gidermek adına tüm imkânlarımızı seferber edeceğiz” dedi.
Söz konusu mahallede yaşanan su sorunu nedeniyle geçtiğimiz günlerde mahallede yaşayan kadınlar Yüksekova Belediyesi’nin önünde oturma eylemi düzenlemiş yaşadıkları içme suyu sıkıntısı nedeniyle belediyeyi protesto etmişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yüksekova’daki İçme Suyu Sorununun Giderilmesi İçin Çalışma Başlatıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN