Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Eyüp’te Engeller, Resimle Aşılıyor

Giriş Tarihi: 20.2.2015 11:38
Eyüp Belediyesi tarafından engellilere yönelik yeni bir proje daha hayata geçirilmeye hazırlanıyor. Proje kapsamında, Akşemsettin Mahallesi’nde ikamet eden engellilere ressam Fikret Şahin tarafından ücretsiz resim kursu verilecek.
Akşemsettin Parkı içinde Eyüp Belediyesi’ne ait tesislerde başlayacak resim kursuna sadece engelli vatandaşlarımız kayıt olabilecek. Ressam Fikret Şahin tarafından verilecek resim kursu sayesinde resme meraklı engelliler yeteneklerini ilerletme ya da meslek edinme konusunda önemli bir aşama kaydedecekler.
Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın da, engellilerle ilgili her projeyi en ince ayrıntısına kadar değerlendirerek hayata geçirdiklerini belirterek, “Bu proje de bizi heyecanlandıran önemli bir çalışma oldu. Hemen Akşemsettin Mahallemizdeki tesisimizi tahsis ettik. Kayıtlar başlayacak ve sonra da kurs günleri ve saatleri duyurulacak. Bu kursta engelli kardeşlerimizin resim öğrenirken ihtiyaçları olan malzemeleri de biz karşılayacağız” diye konuştu.
"ENGELLİLİĞİ ANCAK YAŞAYAN BİLİR"
33 yaşında engelli bir oğlu olduğunu belirten ressam Fikret Şahin de, “Uzun süredir planladığım bir projeydi. Benim de engelli bir oğlum var. Engelliliği ancak yaşayan bilir. Onların hayata bağlılığını, yaşama sevincini ancak onlarla yaşayanlar bilir. Engellilerimiz için daha çok şey yapmamız gerekiyor. Onların ne kadar önemsendiklerini bilmeleri onları çok mutlu eder. Ben Moskova’da Pedagoji eğitimi aldım. Bu eğitimimi, bilgimi, yeteneğimi engelli kardeşlerimizle paylaşmak istiyorum. Seçimlerden önce böyle bir konu için engelli bir kardeşimiz bana, "Hocam bize ders verir misiniz" demişti. Ben de ücret karşılığı ders vermeyeceğimi ancak seçimlerden sonra belediye ile bir işbirliği yapıp böyle bir proje yapabileceğimizi anlatmıştım. Bunu söylerken başkanımızın böyle bir projeye duyarsız kalmayacağını düşünerek söz vermiştim. Sağolsun geçtiğimiz günlerde konuyu başkanımız Remzi Aydın’a açtığımızda da kendileri bize her türlü desteği vereceklerini söylediler. Kayıt işlemleri tamamlandıktan sonra engelli kardeşlerimize akademik düzeyde bir eğitim vereceğim. 4 yıl akademiye gitmiş gibi olacaklar ve bir meslek edinme konusunda önemli aşama kaydedecekler” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eyüp’te Engeller, Resimle Aşılıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN