Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Aziz Babuşcu: “Koalisyonu Telaffuz Etmek, Eski Türkiye’ye Dönüşü Hedeflemek Demektir "

Giriş Tarihi: 21.4.2015 11:38 Güncelleme Tarihi: 21.4.2015 11:44
Aziz Babuşcu: “Koalisyonu Telaffuz Etmek, Eski Türkiye’ye Dönüşü Hedeflemek Demektir
AK Parti 2. Bölge Milletvekili adayı Aziz Babuşcu, Gaziosmanpaşa’da görev yapan cami imamları ve mahalle muhtarlarıyla buluştu. Babuşcu, “Koalisyonu telaffuz etmek demek, eski Türkiye’ye dönüş hedefi olmak demektir” dedi.
AK Parti İstanbul 2. Bölge Milletvekili adayı Aziz Babuşcu, Gaziosmanpaşa’da görev yapan cami imamları ve ilçeye bağlı mahalle muhtarlarıyla düzenlenen kahvaltı programında bir araya geldi. Milletvekili adayı Aziz Babuşcu’ya kahvaltıda Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, AK Parti Gaziosmanpaşa İlçe Başkanı Av. Şahin Pirdal ve partililer eşlik etti.
Babuşcu, burada yaptığı konuşmada tarihten ders çıkarılması gerektiğini vurgulayarak, “Bu ülke koalisyon dönemlerinde başına ne geldiyse geldi. Koalisyonu telaffuz etmek demek eski Türkiye’ye dönüş hedefi olmak demektir. Şimdilerde televizyonlarda, belgesellerde aslında Abdülhamit Han’ın nasıl vatan ve millet sevdası olduğunu, nasıl bir ihanete uğradığını, nasıl da bugün her birimizin şiirlerinde, yayınlarında, kitaplarında hürmet gösterdiğimiz bazı kişilerin dahi o tuzağa nasıl düştüklerini ve kızıl sultan söyleminin onların da nasıl telaffuz ettiklerini şimdiler de görebiliyoruz. Bu bir aldatma ve farkında olmadan Abdülhamit’i tahtan indiren hareketin paydası olma sonucunu çıkardık. Bunu neden söylüyorum. Bugün tarih tekerrürden ibaret. Halbuki ibret almak lazım geçmişten. O anlamda söylüyorum. Bugün bu söylenenler dünün Abdülhamit’i ile ilgili söylenmemiş ve sonuç alınmamış mıydı. Bu hataya düşemeyiz” dedi.
“CHP’DEN VAZGEÇİLDİ, YENİ FİGÜR HDP”
Babuşcu, yeni figür olarak HDP’nin sahneye çıktığını ifade ederek, “Yeni senaryonun yeni figürü olarak HDP sahnede. CHP’den vazgeçildi. Bütün senaryolarda etkin rol verildi ama o rolünün gereğini yerine getiremedi. Şimdi HDP deniliyor. Parti olarak seçime giren. İstanbul’da, batıda barış rüzgarları, demokrasi ve özgürlük sözünü ama doğu, güneydoğuda da savaşın sözcülüğünü yapan bir partiden bahsediyoruz. Bu millet bunu elbette ki görüyor. Bir tarafta barış, özgürlük, kardeşlik diyeceksiniz. Ama 6-7 Ekim olayların da insanları sokağa çağıran, çatışmaya yönlendiren bir çağrının sahibi olacaksınız. Bu çelişkiyi elbette ki görmemiz lazım. Ve bu çelişkiye göre değerlendirmemizi yapmamız lazım. Bugün HDP, AK Parti karşıtı cephenin yeni senaryosudur. Ve bu yeni senaryo da düne nispet de bugün paralel yapı örgütün etkin bir vardır” şeklinde konuştu.
“17-25 ARALIK DARBE GİRİŞİMİDİR”
17-25 Aralık’ın darbe girişimi olduğunu belirten Aziz Babuşcu, “Bir takım insanlarımızın duygularını, hizmet ve hayır yarışın da bulunmak anlamında yer aldıkları bir cemaat maalesef bir takım güç merkezleri ile işbirliği halinde iktidarı devirmenin girişimini 17-25 Aralık ile gerçekleştirmiş bir örgüttür” diye konuştu.
“GEZİ OLAYLARI DEKLARE EDİLDİ”
“Gezi olaylarını başlatanlar bir deklarasyon sunmuşlardı” diyen Babuşcu, “O deklarasyon içerisin de yapılmamasını, durdurulmasını istedikleri projeler bunlardı. Unutmayalım. Hafızamız çok zayıf bizim. Gezi olaylarını başlatanlar 3. Havaalanı yapılmayacak, köprü istemiyoruz. Nükleer enerji santrali olmayacak. Bundan vazgeçildiği deklare edilsin demişlerdi. Halbuki biz bunları milletimiz adına gerçekleştirmek istiyoruz. Milletimizle beraber gerçekleştirmek istiyoruz” dedi.
AK Parti İstanbul Milletvekili Adayı Aziz Babuşcu, kendisine yöneltilen “Ayasofya’da ne zaman namaz kılınacak” sorusuna ise, “Böyle bir soru daha önce Cumhurbaşkanımıza soruldu. Cumhurbaşkanımız da mevcut camilerimizi anlamlı bir şekilde dolduralım. Sabah namazlarında özellikle. Ayasofya ya da bu anlamda tarihi vizyonumuza geçmişte üstlendiği rolü yeniden üstlenebilecek bir ortamı oluşturmak bizlerin gayreti, samimiyeti ve azmi ile ancak olabilir” şeklinde cevap verdi.
Kahvaltı programının sonunda Milletvekili Adayı Aziz Babuşcu düzenlenen programa katılan muhtar ve cami imamları ile günün anısına hatıra fotoğrafı çektirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aziz Babuşcu: “Koalisyonu Telaffuz Etmek, Eski Türkiye’ye Dönüşü Hedeflemek Demektir "
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN