Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Klasik Sanatların En İyilerine Ödül

Giriş Tarihi: 10.7.2015 09:38 Güncelleme Tarihi: 10.7.2015 16:30
Üsküdar Belediyesinin düzenlediği 7 Tepe 7 Sanat Uluslararası Klasik Sanatlar Yarışması’nda ödüller sahiplerini buldu. Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, yedi ayrı klasik sanat dalında dereceye giren yarışmacılara ödüllerini takdim etti.
Üsküdar Belediyesi ile Klasik Türk Sanatları Vakfı tarafından gerçekleştirilen 7 Tepe 7 Sanat Uluslararası İstanbul Klasik Sanat Yarışmasının kazananları belli oldu. Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleşen etkinliğe, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’in yanı sıra ilçe protokolünden birçok isim katıldı. Ödül töreni öncesi davetliler sergi alanını gezdi. Ödül töreninde Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, yedi ayrı klasik sanat alanında dereceye giren yarışmacılara ödüllerini takdim etti.
“KÜLTÜR ADINA NE YAPSANIZ AZ”
Başkan Türkmen, ödül töreninde yaptığı konuşmada, Üsküdar’ın, İstanbul’un merkezi ilçelerinden biri olduğuna dikkat çekti. Türkmen, kültür adına, sanat adına bu şehirde ne yapılsa az olduğunu belirterek
şunları söyledi: “Üsküdar, gerçekten hem tarihi, kültürü, doğal zenginlikleri, geçmiş tarihi derinliği ve zenginliği hem de günümüzde yaşayan güzel bir İstanbul merkezi olması sebebiyle ve kültür yaşantısı nedeniyle özel bir ilçe. Kültür adına, sanat adına bu şehirde ne yapsanız azdır. En güzel çalışmalar, en güzel projeler, Üsküdar’a fazlasıyla yakışıyor.”
Türkmen, yarışmaya katkılarından dolayı emeği geçen herkese teşekkür ederek, “İşte bu güzel projelerden, bu güzel çalışmalardan bir tanesi de bugün sizle birlikte ödül töreninde bulunduğumuz Uluslararası İstanbul Klasik Sanatlar Yarışmamızın kendisidir. Bu yarışma hem uluslararası olması nedeniyle hem de İstanbul denince akla gelen sanatları konuları içeriyor olması nedeniyle, Üsküdar’ımıza siz kıymetli dostlarımızla, çok değerli hocalarımızla, jüri üyelerimizle, yarışmaya katılan sanatçılarımızla birlikte özel bir çalışma özel bir proje oldu. Katkılarından dolayı, başta çok değerli hocalarımıza, sanatçılarımıza, yarışmaya katılan yerli ve yabancı dostlara huzurlarınızda Üsküdarlılar adına, İstanbullular adına sanat dostları adına çok teşekkür ediyorum” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Klasik Sanatların En İyilerine Ödül
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN