Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’de İhtiyaç Sahiplerinin Yüzü ’Butik Elele’ İle Güldü

Giriş Tarihi: 22.2.2015 12:58
İzmir’de İhtiyaç Sahiplerinin Yüzü ’Butik Elele’ İle Güldü
’in Karşıyaka ilçesinde, belediye tarafından hayata geçirilen ’Butik Elele’ projesiyle, ihtiyaç sahibi 6 bin aileye giysi ve ev eşyası yardımı yapıldı.
Karşıyaka Belediyesi tarafından hayata geçirilen ’Butik Elele’ projesi, ihtiyaç sahibi vatandaşların yüzünü güldürdü. 2014 yılında hayırseverlerin bağışladığı çok sayıda giysi ve eşyaları, Butik Elele’de toplanarak, maddi sıkıntıları yaşayan ihtiyaç sahibi 6 bin aileye dağıtıldı. Yardımlar arasında sıfır ya da ikinci el giysilerden mobilyaya kadar çok çeşitli eşyalar da yer aldı. Vatandaşlardan gelen yardımlar, Karşıyaka Belediye Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekiplerince incelenmesinin ardından ailelere teslim edildi.
Öte yandan, Butik Elele’nin kurulduğu 2004 yılından bu tarafa, toplamda yardım yapılan aile sayısının 8 bine ulaştığı bildirildi. Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, ihtiyaç sahibi vatandaşlara yardım yapılırken toplumsal hassasiyetlere de dikkat edildiğini ifade ederek, "Butik Elele, ihtiyaç sahipleriyle hayırseverleri aynı platformda buluşturan; yardımların en doğru adreslere gidip yerini bulmasını sağlayan bir uygulama. Karşıyaka halkının dayanışma ve yardımlaşma ruhuyla büyüyüp güçlenen bu birimimiz sayesinde dar gelirli yurttaşlarımızın eksiklikleri gideriliyor, yüzleri gülüyor. Bu yapılırken, toplumsal hassasiyetlere de dikkat ediliyor. İhtiyacı olan herkesi bu hizmetimizden yararlanmaya, maddi gücü olan tüm yurttaşlarımızı da bağış yapmaya davet ediyorum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İzmir’de İhtiyaç Sahiplerinin Yüzü ’Butik Elele’ İle Güldü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN