Yrd.doç. Dr. Koray Akman’dan Turizm Uyarısı

Giriş Tarihi: 20.3.2015 12:58 Güncelleme Tarihi: 20.3.2015 16:27
Yrd.doç. Dr. Koray Akman’dan Turizm Uyarısı
Erken rezervasyon istatistiklerine dikkat çeken Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği Program Başkanı Yrd.Doç. Dr. Koray Akman, turizm yatırımcılarına önemli uyarılarda bulundu.
İzmir Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği Program Başkanı Yrd.Doç. Dr. Koray Akman, son aylarda dünyada yaşanan ekonomik ve siyasal olayların Türk turizmini etkilediğini belirterek "Gerek Rusya’daki ekonomik kriz gerek Suriye’deki iç savaş, tatil tercihi yapma aşamasında olan turist için son derece caydırıcı nitelikte. Bu olayların üzerine bir de IŞİD ve Charlie Hebdo saldırıları eklenince durum iyice kritik bir hal aldı. Turizmci 2015 yılı için borçlanarak yatırıma girmesin, turist sayısında önemli ölçüde azalmalar olabilir" dedi.
Suriye’deki iç savaş, IŞİD terör örgütünün varlığı, Türkiye’nin askeri harekata katılma ihtimalinin sürekli olarak gündemde kalması gibi gelişmelerin de Türk turizmi için ayrı bir tehlike olduğunu ifade eden Yrd.Doç. Dr. Koray Akman, şu değerlendirmede bulundu:
"Avrupa’da, Türkiye’nin savaşın içinde olduğuyla ilgili yanlış bir kanı var. Bu düşünce turizmde bize rakip olan ülkeler tarafından da abartılarak dillendiriliyor, yabancı medya Türkiye’nin Suriye sınırındaki çatışmaların görüntülerini göstermekte. Bu da 2015 turist sayısında ciddi bir azalma olacağı sinyalini vermekte."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yrd.doç. Dr. Koray Akman’dan Turizm Uyarısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN