Endonezyalılardan ’e Yakın Takip

Giriş Tarihi: 30.3.2015 16:38 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 17:19
Endonezyalılardan İzmir’e Yakın Takip
Endonezya’nın Ankara Büyükelçisi Wardana, ekonomisinin yükselişini yakından takip ettiklerini ve kentteki hangi sektörlerde işbirliği yapabileceklerine dair araştırma içinde olduklarını belirtti.
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Endonezya’nın Ankara Büyükelçisi Wardana’yı ağırladı. 250 milyonu aşkın nüfusuyla dünyanın en kalabalık ülkeleri arasında yer alan Endonezya’nın Ankara Büyükelçisi Wardana, İzmir’deki iş dünyasıyla ekonomik işbirlikleri kurmak istediklerini söyledi. Wardana, İzmir ekonomisinin yükselişini yakından takip ettiklerini belirterek, “Burada iş dünyasıyla görüşmeler yapmak istiyorum. Hangi alanlarda işbirliği yapabiliriz, bu konuda önerilerinizi almak için buradayım. Emekli olan fahri konsolosumuzun yerine de, aramızdaki ticari ilişkilerin daha da gelişmesine olanak sağlayacak yeni bir fahri konsolos atamak istiyoruz” dedi.
Açılışı yapılan Fuar İzmir’i gördüğünü ve çok etkilendiğini dile getiren Büyükelçi Wardana’ya, Büyükelçilik Ekonomi Müsteşarı Fahmi Aris Innayah da eşlik etti.
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ise, 15 milyon nüfuslu Ege Bölgesi’nin merkezi konumundaki İzmir’in özellikle petrokimya, demir çelik, tekstil ve tarımsal sanayide gelişmiş bir potansiyele sahip olduğunu vurgulayarak, Endonezyalı yatırımcılar için her türlü imkanın bulunduğunu söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Endonezyalılardan İzmir’e Yakın Takip
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN