Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ramazan Ayı Molası

Giriş Tarihi: 17.6.2015 13:58 Güncelleme Tarihi: 17.6.2015 14:48
Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Ramazan Ayı nedeni ile nikah memurluğunda, nikah işlemlerinde büyük bir azalma olduğunu ve bir bakıma mola verildiğini söyledi.
Taleplerde hızlı düşüş…
Ramazan Ayı öncesi özellikle okulların kapanması ile son 10 gün içinde günde ortama 40-45 nikâh işleminin yapıldığını ve yoğun düğün günlerinin yaşandığını belirten Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, Ramazan Ayı’nın başlaması ile nikah işlemlerinin gündüz hiç yapılmadığını ancak iftar sonrası birkaç nikah işleminin yerine getirileceğini kaydetti.
Günde 40-45 nikahtan, Ramazan Ayı’nda 42 nikah işlemi
Ramazan Ayı içerisinde şu ana kadar 42 nikah işlemi için gün alındığını bunların da sade nikâh törenleri olduğunu yani düğün salonlarında değil belediye nikah salonunda yapılacağını ifade eden Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, “Ramazan Ayı bolluk ve bereket ayıdır. Ancak evlenme ve sünnet düğünlerinde mola ayı olmaktadır. Belediye olarak bu hızlı düşüşün bir de bayram sonrası hızlı bir artışı olacağını biliyoruz. Çünkü bayram sonrası okulların açılmasına kadar yine hızlı ve yoğun bir şekilde düğün törenleri yapılacaktır. Özellikle Eylül ayının ilk 3 haftasında yine ortalama günde 40-45 nikâh töreni için rezervasyon işlemi yapılmış. Yeni evlenenler ile bayram sonrası evleneceklere mutluluklar diliyoruz.” dedi.
5 ayrı nikah memurumuz ile
Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, belediye olarak ikisi merkez olmak üzere bölgesel alanlarda yani hizmeti ayağa götürme anlayışı içerisinde Hisarcık, Kıranardı, Mimarsinan, Gesi, Turan, gibi yerleşim bölgelerinde ve mahallerimizde toplam 12 ayrı nikah salonlarının bulunduğunu ve 5 nikah memuru ile bu hizmeti yerine getirdiklerini sözlerine ekledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ramazan Ayı Molası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN