Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mevlana Mahallesi’ne 5 Yeni Park

Giriş Tarihi: 19.6.2015 16:18 Güncelleme Tarihi: 19.6.2015 16:21
Mevlana Mahallesi’ne 5 Yeni Park
Talas Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü, nüfusun yoğun olduğu ve yapılaşmanın hızla geliştiği bölgelerden Mevlana Mahallesi’ne 5 yeni park yapacak. Ayrıca daha önce yapılan parkların tamamında peyzaj ve çevre düzenleme çalışması gerçekleştirilerek daha fonksiyonel olması sağlanacak.
Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, Fen İşleri Müdürlüğü, Park Bahçeler Müdürlüğü ve Etüt Proje Müdürlüğü ekipleri ile birlikte Mevlana Mahallesi’nde yapılan ve yapılacak olan parklardaki çalışmaları yerince inceledi. Başkan Palancıoğlu, Mevlana Mahallesi’nin ’nin en büyük mahallesi olduğunu belirterek, "60 bin vatandaşımızın yaşadığı bu mahallemizde park sayısını artırmaya çalışıyoruz" dedi. Mevlana Mahallesi’ni şantiyeye benzeten Başkan Palancıoğlu, şöyle konuştu;
“Bir binada 350-400 kişinin yaşaması nedeniyle yoğun bir nüfus var. Burada çocuklarımıza, gençlerimize, yaşlılarımıza ve kadınlarımıza yönelik park sayısı çok az. Bu sayıyı artırmak için şimdi saha çalışması yapıyoruz. Bazı parklarımızı yeniden yaptırmayla ilgili planlarımızı görüştük. İnşallah en kısa zamanda Mevlana Mahallemize 5-6 adet yeni park yapacağız. Diğer var olan parklarımızın da bank ve çöp tenekesine varıncaya kadar her aparatını yeniliyoruz. Aynı zamanda da yeni bir peyzaj düzenlemesi yapacağız. Dolayısıyla özellikle Mevlana Mahallesi başta olmak üzere bu yaz Bahçelievler, Yenidoğan ve diğer mahallelerimizde park bahçe düzenlemesi ve peyzaj çalışması yoğunlaşacak. Yaptığımız bir diğer çalışma ise bölgede topografya çok eğimli olduğu için çok fazla duvarlar var. Duvarların taş hoş olmayan taş görüntüsünü gidermek için sarmaşık diktik. Yeşil bir Talas için çalışıyoruz. Parklarımız şimdiden hayırlı olsun."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mevlana Mahallesi’ne 5 Yeni Park
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN