İzmit Belediyesi’nden Fırıncı Köse Açıklaması

Giriş Tarihi: 31.3.2015 15:28 Güncelleme Tarihi: 31.3.2015 15:38
İzmit Belediyesi Ruhsat Denetim Müdürü Muhammet Ergin, fırıncı Cevahir Köse’nin belediye önündeki eylemiyle ilgili olarak bir açıklama yaptı.
Cevahir Köse’nin suçlamalarının gerçeği yansıtmadığına vurgu yapan Ergin şu görüşlere yer verdi: “Cevahir Köse, belediyeden izin almadan ve fırın işleteceğine dair hiç bir beyanda bulunmadan bu fırını hizmete açmıştır. Fırıncılar ve Fırıncılar Odası’nın şikayetleri doğrultusunda İzmit Belediyesi Ruhsat Denetim Müdürlüğü ekipleri, defalarca kendisini uyarmış, ancak kendisi yapılan tüm ikaz ve uyarılara rağmen çözüme yönelik bir adım atmamıştır.”
“Kendisinin iddia ettiği gibi, bu güne kadar kendisine müktesep hak teşkil edecek hiçbir izin veya ruhsat verilmemiştir. Tüm bunların yanı sıra İzmit Belediyesi söz konusu şahsın kendisinin çözüm üretmesini beklenmiş, defalarca yazılı ve sözlü olarak uyarılarda bulunmuş ve belediyemiz iyi niyet göstererek mevcut imar ruhsatının fırın açmak için uygun koşullara çevrilmesini beklemiştir. Sonuç olarak, işletme sahibinin isyanının muhatabı İzmit Belediyesi değil çözüm üretmeyen kendisidir. Ayrıca bahse konu fırın, belediyemiz tarafından mühürlenmemiş, Köse ticari başarısızlığı sebebiyle fırını kendisi kapatmıştır.”
“Kurum olarak kendisine yönelik bir ayrım yapmamız söz konusu olamaz. Herkes kanunlarda belirtilen şekilde hareket etmek zorundadır. Biz görevimizi yapıyor ve yasaları uyguluyoruz. Ancak kendisi bunu anlamak ve gerekeni yapmak yerine ısrarını sürdürmeye devam ediyor. Usulsüzlüğe göz yummamız söz konusu değildir. Köse’nin gerçekleştirdiği eylemlerin, her seçim öncesi olması manidardır. Geçtiğimiz yıl mahalli seçimler öncesi yaptığı eylemlerden sonra uzun süre ortalarda gözükmeyen Cevahir Köse’nin Haziran seçimleri öncesi tekrar eyleme başlamasının taktirini kamuoyuna bırakıyoruz.”
Bu konu hakkında kamuoyuna defalarca bilgilendirmede bulunduklarını hatırlatan Muhammet Ergin, “Son olarak gerçekleşen olay sonrasında bir kez daha açıklama yapmak zorunda kaldık. Kamuoyunun ve basın kuruluşlarımızın bu tür kural tanımayan kişilere itibar etmemesini rica ediyorum” şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İzmit Belediyesi’nden Fırıncı Köse Açıklaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN