Akıllı Direkler Hayatı Kolaylaştırıyor

Giriş Tarihi: 6.7.2015 11:08 Güncelleme Tarihi: 6.7.2015 13:54
Akıllı Direkler Hayatı Kolaylaştırıyor
Büyükşehir Belediyesi akıllı telefonlar için şarj ünitesi ve Wi-Fi barındıran sistem kurdu.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi teknolojinin giderek hayatımıza daha çok girmesiyle yeni ve pratik çözümler uygulamaya başladı. Bu uygulamalarda çevreciliği de ön planda tutan Büyükşehir Belediyesi, akıllı telefonlara yönelik şarj ve internet hizmeti veren Akıllı Direk kurdu. Mimar Sinan Yaya Köprüsü altınki durakta yer alan örnek Akıllı Direk, cep telefonunu elinden düşürmeyenlere çözüm sunuyor.
Üç adet güneş paneli ile beslenerek elektrik üreten Akıllı Direk bu elektriği depolayarak kullanıma sunmak üzere USB çıkışlara gönderiyor. Akıllı Direk, interneti olmayan ya da şarjı bitmek üzere olan vatandaşlara otobüs duraklarında bekleme süresi içinde internet ve telefonu şarj etme imkanı veriyor. Üstelik telefonlar tamamen doğal bir kaynak olan güneşten faydalanılarak şarj ediliyor.
Wi-fi sistemine de sahip olan Akıllı Direk’te aynı anda 6 vatandaş USB prizlerden telefonunu şarj edebiliyor. Güneş enerjili Akıllı Direkler, güneşli zamanlarda üzerindeki bataryaya biriktirdiği elektrik enerjisi ile gece ve güneşsiz günlerde de hizmet veriyor. Yenilenebilir bir kaynak olan güneş enerjisinden verimli bir şekilde faydalanmayı amaçlayan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin, başlangıç aşamasındaki proje kapsamında öncelikle şehir merkezindeki 6 durağa Akıllı Direkler kuracağı öğrenildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Akıllı Direkler Hayatı Kolaylaştırıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN