Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çumra Mezarlığı Yenilendi

Giriş Tarihi: 15.7.2015 16:58 Güncelleme Tarihi: 15.7.2015 17:11
Çumra Mezarlığı Yenilendi
’nın Çumra İlçe Belediyesi şehir mezarlığı başta olmak üzere tüm mahallelerdeki mezarlıklarda temizlik ve bakım çalışmalarına devam ediyor.
Çumra şehir mezarlığında nüfusunda artmasıyla birlikte yer kalmaması nedeniyle geçmiş dönem Belediye Başkanlarından Nasır Ersöz ve Mezarlıklar Derneğiyle birlikte mezarlık genişletme çalışmaları başlamış tapuları alınmış ama alan üzerinde herhangi faaliyet gösterilememişti. 2014 Mahalli İdareler seçimleriyle beraber devreye giren Büyükşehir Yasasıyla birlikte Mezarlıklar Konya Büyükşehir Belediyesi sahası içerisine dahil edildi. Toplam alanı 45 bin metrekare olan Çumra Şehir Mezarlığı 55 bin daha ilave edilerek 100 bin metrekare alana çıkartıldı.
Konuyla ilgili açıklama yapan Çumra Belediye Başkanı Mehmet Oğuz, “Çumra Belediyesi ve Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile nüfusu en fazla olan yer, hepimizin bir yakını var ve son ikametgahımız olan mezarlığımızda yenileme çalışmaları devam ediyor. Eski duvar kaldırıldı ve yeni parsellerle birlikte 100 bin metrekare alanın duvar ve perforje ile çevrildi. Tüm su altyapı tesisatı yenilendi. Tüm yolları yeniden döşendi. Nizamiye kapısı ve morg alanı inşaatı devam ediyor. Şehitlik alanı yeniden düzenlendi ve şehit mezarları yeniden yapıldı. Çevre düzenleme çalışmaları devam ediyor. Başkan Oğuz son olarak hizmetlerimiz 52 mahallemizde devam ediyor. Katkılarından dolayı Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek’e teşekkür ederim” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çumra Mezarlığı Yenilendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN