Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dow Sendromlu Öğrenciler İçin Anlamlı Kutlama

Giriş Tarihi: 21.3.2015 16:48 Güncelleme Tarihi: 21.3.2015 21:50
Dow Sendromlu Öğrenciler İçin Anlamlı Kutlama
’nın Simav ilçesinde özel çocuklara özel eğitim hizmeti veren Fatih Mahallesindeki Derman Özel Rehabilitasyon Merkezinde Dünya Dow Sendromu Günü münasebetiyle etkinlik düzenlendi.
Etkinliğe özel Rehabilitasyon Merkezinde görevli idareci ve öğretmenlerin yanı sıra okulda eğitim hizmeti alan 6 Dow Sendromlu öğrenci ve aileleri katıldı.
Okulun Toplantı Salonunda gerçekleştirilen kutlamada Dow Sendromlu öğrenciler okul yönetimi tarafından onurlarına yaptırılan pasta üzerindeki mumları söndürdü ve pastayı birlikte kesti.
Öğrenci velisi 2 çocuk annesi Ayşe Özbakır (46), “Evlatlarımız için böylesine anlamlı bir günde özel bir kutlama düzenlenmesi bizi gururlandırdı. Öğretmenlerimizden ve aldığımız hizmetten son derece memnunuz. Öğrencilerimiz evimizden alınıyor, eğitim bittikten sonra özel araçlarla evimize tekrar teslim ediliyor. Hizmetlerden memnunuz” dedi.
Eğitimci Sevgül Aksu (32), “Özel çocuklarımıza özel eğitim veren bir kurumuz. Biz burada özel çocuklarımızla bütünleşmiş haldeyiz. Özel çocuklarımız bizim her şeyimiz. Onların yüzünün gülmesi için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Bu günde Dünya Dow Sendromlular Günü dolayısıyla bir etkinlik düzenledik. Hep birlikte mutlu olduk” diye konuştu.
Okul müdürü Hüseyin Cihan (56), “60 öğrencimize 4 branş öğretmenimizle ilçemizdeki özel öğrencilerimize elimizden gelenin fazlasıyla özel hizmet vermeye çalışıyoruz. Öğrencilerimizin ve ailelerinin yüzünü güldürmeye, davranışlarını geliştirmeye gayret sarf ediyoruz. Ayrıca yaşıtlarıyla birlikte bir arada bulunmalarını sağlamaya çalışıyoruz. Velilerimizin bize gösterdiği teveccüh sayesinde bu hususta başarılı olduğumuzu tahmin ediyoruz. Bu günde Dünya Dow Sendromlular Günü münasebetiyle okulumuzda eğitim hizmeti alan 6 Dow Sendromlu öğrenci için anlamlı bir kutlama programı düzenledik. Katkılarından dolayı velilerimize ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. (MY-EFE)
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dow Sendromlu Öğrenciler İçin Anlamlı Kutlama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN