Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tarım Fuarı’nı Bakan Eker Açacak

Giriş Tarihi: 13.4.2015 10:08 Güncelleme Tarihi: 13.4.2015 10:12
Kütahya Tarım Fuarı’nı Bakan Eker Açacak
Tarım Hayvancılık Seracılık ve Süt Endsütrisi Fuarı’nın (KÜTAF) açılış törenine, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker’in de katılacağı bildirildi.
Ziyaret ve alış törenleri için 22 Nisan Çarşamba günü Kütahya’ya gelecek olan Eker, 7. Kütahya Tarım Fuarı’nın açılışını yapacak. Aynı gün Fuar Alanı’nda TKDK’nın da bir programının gerçekleşmesi bekleniyor.
Frig Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Varol, 2009 yılında 1’ncisi düzenlenen Tarım Fuarı’nın açılışının yine Tarım Bakanı Mehmet Mehdi Eker’in katılımı ile gerçekleştirildiğini anımsattı.
Varol, aradan geçen 7 yılda büyük gelişmelerin yaşandığını söyledi. Varol, “2009 yılında fuar sadece bin 750 metrekarelik bir alanda ger��ekleşmişti. Bu gün ise fuar alanı açık kapalı alanı ile kapına sığmamakta ve 17 bin metrekarelik bir alanda gerçekleştirilmektedir. Ayrıca bu 7 yıllık süre içerisinde Kütahya tarım sektöründede büyük gelişmeler yaşanmıştır. Tarım Fuarı’nda 200’ün üzerinde firma bulunuyor. 5 gün sürecek olan fuarda 100 bin ziyaretçinin gelmesi bekliyoruz" diye konuştu.
Tuncay Varol, fuarın 26 Nisan Pazar gününe kadar gezilebileceğini sözlerine ekledi. (EFE)
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kütahya Tarım Fuarı’nı Bakan Eker Açacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN