Türkiye'nin en iyi haber sitesi

“Kaçak Akaryakıtın Önü Alınamıyor”

Giriş Tarihi: 9.3.2015 14:58 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
“Kaçak Akaryakıtın Önü Alınamıyor”
Akaryakıtçılar Derneği Başkanı Hakkı Pekel, sektörlerinde genel olarak sorunlarının olduğunu ifade ederek “Kaçak akaryakıtın önü alınamıyor” dedi.
Yaklaşık 1 yıl önce gerçekleşen genel kurulda Malatya Akaryakıtçılar Derneği Başkanlığına seçilen Hacı Ali Atayık’ın sağlık nedenleri ile görevi bırakmasının ardından başkanlığa Hakkı Pekel getirildi. Daha önce de dernek başkan yardımcılığı görevinde bulunan Pekel, Akaryakıtçılar Derneği olarak Malatya’da aktif bir STK olacaklarını söyledi.
Derneklerinin amacının Malatya’daki akaryakıt bayileri ve otogaz satıcıları arasında dayanışmayı sağlamak olduğunu ve aynı zamanda da sektördeki sorunları takip etmek olduğunu ifade etti.
Sektörde genel olarak sorunların olduğunu ifade eden Pekel, bunlardan en büyüğünün ise kaçak akaryakıt olduğunu dile getirdi. Kaçak akaryakıtın önünün bir türlü alınamadığını belirten Pekel, “Sektörde olumsuzluklar hat safhada. Dernek olarak yaptırım gücümüz bulunmuyor. Ancak sorunları dile getirmekle kalıyoruz” dedi.
Son zamanlarda fiyatların bir inip bir çıkmasının nedeninin de petrol fiyatlarının düşmesi karşısında doların hızla yükselmesi olduğunu ifade eden Pekel, “Kamuoyunda şöyle yanlış bir algılama var. Tüpraş tarafından bu fiyat güncellemesi yapılıyor kesinlikle akaryakıt bayilerinin zam ve indirim konusunda hiçbir yetkileri yok” şeklinde konuştu.
Akar yakıt fiyatlarının bu aralar yine yükselişe geçtiğini dile getiren Pekel, benzin de ibrenin yine 5 Tl’yi göstermesini beklediklerini söyledi. Zam karşısında akaryakıt bayilerinin de olumsuz etkilendiğini belirten Pekel, araç sahiplerinin tasarrufa gitmesiyle işlerin de azaldığını söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
“Kaçak Akaryakıtın Önü Alınamıyor”
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN