Türkiye'nin en iyi haber sitesi

MASİAD’dan Çanakkale Zaferi Mesajı

Giriş Tarihi: 18.3.2015 11:28 Güncelleme Tarihi: 18.3.2015 11:37
MASİAD’dan Çanakkale Zaferi Mesajı
Sanayici ve İşadamları Derneği (MASİAD) Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Güngör, Çanakkale Zaferi’nin 100. Yıldönümü nedeniyle yaptığı açıklamada, “Çanakkale, yokluklar içindeki bir milletin çağın en güçlü devlet ve silahlarına topyekün direnişinin gerçek bir destanıdır” dedi.
MASİAD Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Göngör, yaptığı yazılı açıklamada tarihin en hüzünlü zaferinin Çanakkale zaferi olduğunu belirterek, “Yokluklar içindeki bir milletin çağın en güçlü devlet ve silahlarına topyekün direnişinin gerçek bir destanıdır. Bu destanın her satırında insanlık onuru vardır. Bu onur, düşmana sadece silahlı mücadelede değil, verdiği insanlık dersi örnekleriyle de baş eğdiren aziz Mehmetçiklerimize aittir” ifadelerine yer verdi.
Göngör, açıklamasını şöyle sürdürdü:
“Girdiği çatışmada yaraladığı düşman askerini canını tehlikeye atarak, sırtına alıp düşman siperlerine kadar götürme cesaretini gösteren Mehmetçik, düşmanın her bir rütbesindeki askerini kendisine hayran bırakacak kadar asil bir davranış sergileyerek, savaşın yalnızca öldürmekten ibaret olmadığını tüm dünyaya bir kez daha hatırlatmıştır.
Bu cephenin isimsiz kahramanları, vatanın her bir köşesinden Çanakkale’ye koşarken, asla geri dönmeyi düşünmemişler, Türklük onur ve haysiyetini en güzel şekilde korumakla üzerlerine düşen görevi layıkıyla yerine getirmişlerdir. Onlar, Çanakkale Zaferi’ni elde etmekle, sadece bir zafer değil, Türk milletinin Anadolu’daki varlığının devamını da sağlamışlardır.
Övgülerin en güzeline layık olan Çanakkale Şehitleri asla unutulmayacak, Türk Milletinin kalbinde ebedi yaşayacaklardır. Ruhları şad olsun!”
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
MASİAD’dan Çanakkale Zaferi Mesajı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN