Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Orman İşletme Müdürlüğü’ne Mevsimlik İşçi Alımı

Giriş Tarihi: 24.3.2015 14:58 Güncelleme Tarihi: 24.3.2015 14:59
’da Orman İşletme Müdürlüğü bünyesinde çalıştırılmak üzere alınacak geçici işçilerin seçimlerinde yaşanan aksaklıklar nedeniyle, başvuruda bululanlar, tepki gösterdi.
Kurum bünyesinde fidan dikiminde 6 ay boyunca çalıştırılmak üzere alınacak mevsimlik işçilerin bugün seçimleri vardı. Organizasyon eksikliği yüzünden, yağmur altında saatlerce bekleyen işçiler, kurum yetkililerine sitemde bulundular.
İş başvuruları sırasında yaşanan izdihamlar genellikle işe alınacak kişi sayısının az, başvuru sayısının çok olmasından kaynaklanırdı, ancak bu kez ise durum farklı. Yağmur altında bekleyen yüzlerce kişi Orman İşletme Müdürlüğü’nde mevsimlik işçi olarak işe alınmayı bekliyor ama bu kez şikâyetler organizasyon eksikliğinden ve müdürlük çalışanlarının iş başvurusuna gelenlere gösterilen tavırdan kaynaklanıyor.
İş başvurusuna gelenler yağmurun altında saatlerdir bekletildiklerini ve çalışanların kendilerine insan gibi davranmadıklarını iddia etti. Başvuru yaptıklarına pişman olduklarını belirten işçiler, “Kalabalık olacağı biliniyordu. Bu organizasyonu daha düzenli olarak kapalı ve büyük bir yerde yapılabilirdi” şeklinde konuştular.
Başvuru sırasında kalabalık içerisinde fenalaşan bir bayana ise 112 Acil servis ekipleri müdahale etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Orman İşletme Müdürlüğü’ne Mevsimlik İşçi Alımı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN