Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gürkan, İftar Çadırı’nda Vatandaşları Yalnız Bırakmıyor

Giriş Tarihi: 3.7.2015 15:58 Güncelleme Tarihi: 3.7.2015 17:42
Gürkan, İftar Çadırı’nda Vatandaşları Yalnız Bırakmıyor
Battalgazi Belediyesi tarafından Ramazan ayını ile birlikte hizmete sunulan iftar cadırı, vatandaşları ağırlamaya devam ediyor. Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan da, iftar çadırında iftar yapan vatandaşlarla yer yer bir araya geliyor.
Battalgazi Belediyesi iftar çadırında her gün bir hayırsever işadamı iftar yemeğini karşılarken, Perşembe günü gerçekleştirilen iftar yemeği ise, GAP Tekstil tarafından karşılandı. GAP Tekstil Genel Müdürü Ali Cüreoğlu’nun da yer aldığı iftar programında ilk olarak, Kur-anı Kerim tilaveti okunurken, ardından Ramazan ayına özel dini sohbet gerçekleştirildi.
Sohbet sonrası bir konuşma yapan Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, “Sizlerle her akşam birlikte olmaktan mutluluk duyduğumu belirtmek isterim. Biz biliyoruz ki Cenabı Allah nezdinde misafir kısmetiyle gelir. Kısmetleri getirdiğiniz için sizlere teşekkür ediyorum. Bugün ev sahibimiz Gap Tekstil Genel Müdürü Ali Cüreoğlu. Kendilerine teşekkür ediyorum. Ramazan ayı başı rahmet, ortası mağfiret, sonu cehennemden kurtuluş olan ayıdır. Ve Kuran’ın indiği ay bu aydır. Bu aya erişenler ve bu ayda Kuran’ın inmesi Ramazan ayının ve Kadir Gecesi’nin bin aydan daha hayırlı olması, bu ayın feyzi ve bereketinin de ne denli önemli olduğunu ortaya koymaktır” dedi.
Başkan Gürkan, daha sonra iftar yemeğini karşılayan GAP Tekstil Genel Müdürü Ali Cüreoğlu’na teşekkür ederek, vatandaşlara iftar yemeği dağıttı. Akşam ezanı ile birlikte ise, iftar yapıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gürkan, İftar Çadırı’nda Vatandaşları Yalnız Bırakmıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN