Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yaşar, "Sağlam Zeminler Üzerene Gidiyoruz"

Giriş Tarihi: 20.7.2015 16:18 Güncelleme Tarihi: 20.7.2015 16:55
Yaşar, Sağlam Zeminler Üzerene Gidiyoruz
AK Parti Milletvekili Nurettin Yaşar, "Zikzak çizmeden, doğru bildiğini yapan ve yazıldığı gibi okunan bir siyaset izledik" dedi.
Nurettin Yaşar, düzenlediği basın toplantısında, 7 Haziran’dan bu yana süre gelen gelişmelerle ile ilgili esnafın ne düşündüğünü, ve tepkisini öğrenmek istediklerini belirterek, "Faydalı bir ziyaret olduğunu düşünüyorum. Esnafımızdan biz nasılız sorusunun cevabını aldık. Olumlu bir sonuç aldığımız düşünüyoruz. Esnafımızdan Türkiye’nin genel sorunları olduğu zaman kendi özel sorunlarını erteleyecek bilgiye bilince donanıma sahip onu gördüm. Bu Malatya açısından da Türkiye açısından da olumlu bir gelişme. Sorunların ve meselelerin öncelik sıralamalarını yapan bir halkın olması Türkiye’nin geleceği açısından umut verici bir durum. Biz bu süreçte şimdiye kadar alışmadığımız durumları yaşadık. 7 Haziran’dan bu yana AK Parti’nin sergilediği bir durum vardı. Buna bir nevi orta şerit siyaseti diye biliriz. Basit, anlaşıla bilir, geçmiş yıllarda alıştığımız koalisyon görüşmelerinde yaşanan küçük kurnazlıklarını, kişisel hesapları parti hesaplarını aşan, ilkesel hesaplar yapan, ekonomik istikrarı önceleyen ve burada da olabildiğince mesajı doğru anlayıp doğru algılayıp onun gereğini yerine getiren sorumlu bir siyaset gözlemledik" dedi.
Zikzak çizmeden doğru bildiğini yapan ve yazıldığı gibi okunan bir siyaset izlediklerini kaydeden Yaşar, "Bu nedemek istedi? Bunun şifresi nasıl çözülür diye kimseyi zora sokmadan, sadece söylediği gibi davranan, davrandığını söyleyen, amacını ve hedeflerini farklılaştırmayan, kafasının önünde ve arkasında iki üç ayrı hesap taşımayan, düzgün bir siyaset izlemeye gayret eden bir partimiz ve genel başkanımız var. Sanki hükümet devam ediyormuş gibi, seçim yapılmamış gibi, herkes, AK Parti’nin hala devam edecek bir iktidarın sahibiymiş gibi davranıyor. Ben şahsen böyle bir durumu ilk defa yaşadım. Daha önce koalisyon süreçleri ülkede siyasal istikrarını 13 yıldır getirdiği hava böyle bir panik havaya yol açmadı. Sağlam zeminler üzerine gidiyoruz. Ekonomi de o genel seyir içerisin de nasıl gidiyorsa seçim sürecinden koalisyon sürecinden karmaşaya istikrarsızlığa belirsizliğe yol açardı. Şimdi izlenen sağlıklı siyaset ve AK Partinin ülkenin ekonomisini sosyal ve etkilenmeden hükümet başladığı yerden 2002’deki gibi devam ediyormuş gibi bu güvenceyi vermişiz. Biz AK Parti olarak doğruların gereğini yaptık" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yaşar, "Sağlam Zeminler Üzerene Gidiyoruz"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN