Vali Bektaş Otizm Derneklerini Ağırladı

Giriş Tarihi: 2.4.2015 18:18 Güncelleme Tarihi: 2.4.2015 21:51
Vali Bektaş Otizm Derneklerini Ağırladı
Otistik Bireyler ve Engelsiz Aileler Derneği Başkanı Mahperi Serpil Dede ve Manisa Otizm Gençlik ve Spor Derneği Başkanı Raşide Kuyumcu 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü nedeniyle Vali Erdoğan Bektaş’ı makamında ziyaret etti. Ziyarette otistik çocuklar ve anneleri de yer aldı.
Ziyarette konuşan Manisa Otistik Bireyler ve Engelsiz Aileler Derneği Başkanı Serpil Dede, “Mesir töreninde bizler Hafsa Sultan ruhunda şifa ruhunu yapacağız. Bununla ilgili tablolar yaptık, 41 anne bizlere iplikler verdiler, bunlarla sergi açacağız. Bu tablolara iplik gönderen annelere ben mesir götüreceğim. Onların gezilerini yapacağız. İnşallah 21 Nisan’da da serginin açılışını yapacağız. Ben mesirin şifa boyutunun çok fazla konuşulmadığını gördüm. Önemli olan burada mesirin şifa ruhunun da vurgulanmasıdır. Biz bu seneki şifa ve terapi konusunda bunu konsept aldık. Orada otizmle ilgili düşüncelerimiz, ailelerin yaşadığı sıkıntıları anlatacağız” dedi.
Manisa Otistik Bireyler ve Engelsiz Aileler Derneği Başkanı Serpil Dede, Türkiye’nin farklı illerinden otistik çocuğu olan 41 annenin mektubunun yer aldığı ‘Annelerden mektup var’ isimli kitabı Vali Bektaş’a hediye etti.
Manisa Otizm Gençlik ve Spor Derneği Başkanı Raşide Kuyumcu da derneklerinin faaliyetleri hakkında Vali Erdoğan Bektaş’a bilgi verdi.
Vali Erdoğan Bektaş da ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirterek her iki derneğe de çalışmalarında başarılar diledi. Vali Bektaş, engelli engelsiz tüm insanların mutluluğu için çalıştıklarını belirterek, sivil toplum ile birlikte yapılan çalışmalardan daha başarılı sonuç alındığını kaydetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vali Bektaş Otizm Derneklerini Ağırladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN