Soma Duruşmasında Gerginlik Sürüyor

Giriş Tarihi: 13.4.2015 10:58 Güncelleme Tarihi: 13.4.2015 11:19
’nın Soma ilçesinde 301 madencinin şehit olmasıyla ilgili Akhisar’da görülmeye başlanan duruşmada hakim ile şehit madenci yakınları arasında tartışma yaşandı. Hakimin, şehit madencilerin isimlerini okuduktan sonra “İsmi okunmayan kaldı mı” diye sormasına madenci yakınlarının “301 madencinin ismi bir anda biter mi” diyerek karşılık vermesiyle gergin anlar yaşandı.
Manisa’nın Soma ilçesinde 13 Mayıs 2014 tarihinde 301 madencinin şehit olmasıyla ilgili Akhisar’da görülen davada yaşanan gerginlik sürüyor. Duruşmada hakimin, şehit olan madencilerin isim listesini alıp okuduktan sonra "İsmi söylenmeyen kaldı mı" diye sormasının ardından şehit madenci yakınları "301 madencinin ismi bir anda biter mi" diye tepki gösterdi. Ardından salonda bulanan madenci yakınları, 8 sanığın duruşma salonuna getirilerek yargılanmasını talep etti. Birçok kişi adil yargılama talep ettiklerini belirterek hakime tepki gösterdi.
Duruşma sırasında bir madenci yakını, güvenlik barikatlarını aşarak avukatların üzerine yürüdü. Çıkan gerginlik üzerine mahkeme heyeti, duruşmaya kısa süre ara verildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Soma Duruşmasında Gerginlik Sürüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN