Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Emine Örnek'te final mutluluğu

'Destination Imagination'da Türkiye'yi temsil etmek için mücadele eden Emine Örnek Koleji başarıya ulaştı. Doğaçlama alanında yarışan 'Instanly' adlı takım ilköğretim seviyesinde birinci olarak Türkiye finallerine katılmaya hak kazandı

Giriş Tarihi: 22.3.2015
Emine Örnek'te final mutluluğu
ABD'nin 48 eyaletinde ve Kanada, Türkiye, Kore, Guatemala, Polonya, Çin, Hindistan, Büyük Britanya, Brezilya ve Singapur gibi 30 farklı ülkede uygulanan "Destination Imagination" yarışmasının Türkiye İzmir Doğu Bölge turnuvası geçtiğimiz ay İzmir Bahçeşehir Koleji'nde yapıldı. İzmir Doğu Bölge turnuvasına toplam 51 okul takımı katıldı. Turnuvaya iki takım hali takım olarak katılan Emine Örnek Okulları, görevi "doğaçlama" olan "Instantly' takımıyla ilköğretim seviyesinde birinci, görevi "fen ve bilim" olan "Rhythm of Destination" takımı ise ortaokul seviyesinde üçüncü oldu. Birincilik alan "Instantly" takımı bu ay İstanbul Robert Koleji'nde yapılacak olan Türkiye finallerine katılmaya hak kazandı. Bölge turnuvalarında birinci olan takımlar tekrar kendi aralarında yarışarak Türkiye'yi temsilen ABD'ye gitmeye hak kazanacaklar.

'BURAYA BARIŞMAYA GELDİK'
Bu proje yarışmasının amacı, dünya çapında öğrencilerin, 21. yüzyıl becerilerini uygulamada ve yaratıcılıkta kullanabilecekleri çeşitli yaklaşımları değerlendirebilmeleri açısından olanaklar hazırlamak. Destination Imagination programı bir yandan bilim, teknoloji, mühendislik, matematik, sanat ve hizmet vererek öğrenmeyi de içine katarken, öğrencilerden oluşan takımları eğlenmeye, risk almaya, odaklanmaya ve problemleri şekillendirmeye teşvik ediyor. Yarışma jürisinin büyük beğenisini kazanan ve rekor puanla büyük finalde yarışmaya hak kazanan öğrenciler, "Biz yarışma kelimesinin ilk harfini değiştirdik ve buraya 'barışmaya' geldik" diyerek duygularını dile getirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Emine Örnek'te final mutluluğu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN