Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ambalajlı suya sıkı denetim

Bursa Halk Sağlığı Müdürü Akan, kentte çok sayıda ambalajlı su firması olduğunu ve halk sağlığı açısından bu firmaların denetimlerini titizlikle sürdürdüklerini belirtti

Giriş Tarihi: 28.6.2015
Ambalajlı suya sıkı denetim
Bursa'da ambalajlı su denetimlerine ağırlık verildi. Bursa Halk Sağlığı Müdürü Dr. Özcan Akan, kentte 6 adet doğal mineralli su, 19 adet doğal kaynak suyu, 1 adet içme suyu üretimi yapan toplam 26 işletmenin bulunduğu bilgisini veren Dr. Akan, "Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından ruhsat verilen kaynak ve mineralli su firmalarına yılda yaklaşık 200 adet denetim yapılmaktadır. Denetimlerde saptanan eksiklikler, Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan yönetmeliklerde belirtilen süre zarfında tamamlanmakta, aksi takdirde yasal işlemler yapılarak firmaların yüksek kalite standartlarında çalışması sağlanmaktadır" dedi.

FİRMA SAYISI ARTIYOR

Su firmalarının mevcut kaynaklarına ilave etmek istedikleri her yeni su kaynağı için Halk Sağlığı Müdürlüğü Çevre Sağlığı Şubesi tarafından inceleme heyeti oluşturulduğunu dile getiren Dr. Akan, "Heyet yetkilileri firmalarda incelemeler yaparak, numuneler almakta ve uygun görülenlerin imlasına izin vermektedir. Bursa'da doğal kaynak suları ve mineralli sular ile ilgili yılda ortalama bin 600 civarında numune alınmaktadır. Denetimlerimizi titizlikle sürdürüyoruz" şeklinde konuştu. Bursa'da faaliyet gösteren su firmalarının sayısının her geçen arttığına dikkat çeken Dr. Akan, "Uludağ'da bulunan su kaynaklarının, kaliteli suyundan faydalanmak isteyen girişimciler tarafından ilimizde mevcut tesislere ilave olarak her geçen yıl yeni su firmaları açılmaktadır. Bizler bu firmaların açtıkları tesisleri denetleyerek vatandaşlarımıza yüksek kalitede su sağlanması için çalışmalarımızı yürütüyoruz" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ambalajlı suya sıkı denetim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN